Czwartek, 16 maja 2024 roku
Czcibora, Izydora, Jana, Nadziei, Zofii

Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego

26 czerwca 2012 | komentarze 2

19. 06. 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się już VIII edycja Konkursu Mistrza Ortografii Powiatu Dąbrowskiego. Konkurs ten od lat cieszy się uznaniem wśród szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całym powiecie dąbrowskim.

W tym roku do zawodów zgłosiło się 24 uczniów z ośmiu szkół. Mistrzem Ortografii 2012 w kategorii szkół gimnazjalnych została Marzena Badocha z Publicznego Gimnazjum w Woli Żelichowskiej- op. p. Jolanta Apryasz. Drugie miejsce przypadło w udziale Annie Gwódź z Publicznego Gimnazjum w Gruszowie Wielkim- op. p. Katarzyna Fijał, trzecią zaś lokatę uzyskała Edyta Garbarz z Publicznego Gimnazjum w Oleśnie- op. p. Barbara Gawlik.

W kategorii zespołowej I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum w Woli Żelichowskiej i tam też trafił puchar przechodni ufundowany przez Starostę Powiatu Dąbrowskiego. Drugie miejsce przypadło w udziale Gimnazjum w Oleśnie, trzecie zaś Gimnazjum w Szczucinie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Dąbrowskiego za rok 2012 zdobyła Teresa Bigos ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej- op. p. Anna Chmura. Drugie miejsce zajęła Joanna Piesyk z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej- op. p. Anna Janczak, trzecie zaś Agata Łuszcz również z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej- op. p. Anna Janczak.

W kategorii zespołowej I miejsce zajął ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, drugie zaś ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nagrody w postaci książek i dyplomów otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Wręczała je p. dyrektor Marta Chrabąszcz a także organizatorzy zawodów.

Wszystkie nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Organizatorem tegorocznego konkursu był p. Janusz Lech. W przygotowaniach pomagali mu także inni poloniści: p. Barbara Golemo, p. Aneta Kukla – Kotapka oraz p. Anna Janczak (wszyscy z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).

źródło: ZSP nr1 w Dąbrowie Tar.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).