Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

NARZĘDZIA CYFROWE W NAUCZANIU HISTORII

19 maja 2022 | Brak komentarzy

Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci, Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie zapraszamy osoby zainteresowane edukacją historyczną na warsztaty poświęcone wykorzystywaniu narzędzi cyfrowych w nauczaniu historii.

W trakcie spotkania na przykładzie aplikacji ToTuBy opowiemy, jak tworzyć angażujące lekcje, dzięki którym młodzież przy użyciu smartfonów może wejść w rolę badaczy historii i tworzyć opowieści o ważnych dla siebie wątkach.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają konkurs Śladami Bohaterów Armii Krajowej.

Aby wziąć udział w warsztatach, zarejestruj się przez formularz do 12 maja 2022 roku do godz. 16.00. Decyduje kolejność zgłoszeń. Link do formularza: https://bit.ly/3uULqzy.

Warsztaty poprowadzi Maria Weronika Kmoch, historyczka, regionalistka, działaczka społeczna, która uczy historii w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Dobrego Maharadży w Warszawie. Jest członkinią wielu stowarzyszeń regionalnych i towarzystw naukowych, autorką dwóch książek oraz kilkuset artykułów naukowych i popularnonaukowych. Zajmuje się też badaniem historii i dziedzictwa Kurpiowszczyzny i prowadzi bloga „Kurpianka w wielkim świecie”.

Warsztaty odbędą się 27 maja 2022 r. o 17:00 w Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci w Tarnowie przy ulicy Mościckiego 29. Jest to oddział Muzeum Okręgowego, który powstał na gruncie dawnej Izby Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jego głównym celem jest popularyzacja czynu polskiego oręża, a także gromadzenie militariów oraz innych pamiątek związanych z tarnowskim środowiskiem żołnierzy Armii Krajowej.
Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja na rzecz Wielkich Historii, organizacja pożytku publicznego z siedzibą w Warszawie, zajmująca się edukacją historyczną oraz popularyzacją historii.
Mecenas główny: Fundacja PGE
Patroni honorowi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej
Patronat medialny: TVP Historia, „Głos Nauczycielski”

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)