Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

NASTOLATKI OKRADŁY SKLEP

21 marca 2023 | komentarze 2

Szczucińscy policjanci interweniowali w jednej z drogerii na terenie miasta. Powodem interwencji była kradzież kosmetyków przez dwie nastolatki. 14 i 12-latka zostały ujęte przez pracownika sklepu.

Dziewczyny od stycznia br. dokonały kradzieży na łączną sumę ponad 3000 zł. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

W sobotę (18.03.br.) policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w drogerii, znajdującej się na terenie Szczucina. Na miejscu pracownik sklepu wskazał mundurowym nastolatki podejrzewane o kradzież. Okazały się nimi mieszkanki gminy Wadowice Górne (województwo Podkarpackie) w wieku 14 i 12 lat. Nieletnie ukradły produkty na kwotę 75 zł., lecz jak się okazało to nie pierwszy raz, kiedy dziewczyny wybrały się na „darmowe” zakupy. Z wcześniej prowadzonych czynności przez szczucińskich mundurowych oraz zapisów monitoringu wynikało, że nastolatki w styczniu oraz marcu br. także dokonały kradzieży kosmetyków i biżuterii na łączną sumę ponad 3000 zł. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania nieletnich oraz w obecności ich opiekunów prawnych funkcjonariusze zabezpieczyli część skradzionych kosmetyków. Zgromadzone materiały sprawy teraz trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję wobec 14 i 12 -latki i ich odpowiedzialności prawnej za popełniony czyn karalny.

Kradzież mienia wartego więcej niż 500 zł to przestępstwo. Na podstawie ustawy o wsparciu i resocjalizacji nieletnich, Policja zgłasza takie zdarzenie do sądu, a ten określa odpowiednie konsekwencje prawne wobec nieletniego. W każdym przypadku mogą zostać zastosowane różne środki wychowawcze lub poprawcze adekwatne do popełnionego czynu i jego okoliczności.

KPP w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 22 marca 2023 o 08:28
  Agnieszka :
  Jestem zdruzgotana, mam dzieci w podobnym wieku, nie wyobrażam sobie jak rodzice mogli tego wszystkiego nie zauważyć?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 7)
 2. 22 marca 2023 o 12:09
  uważny :
  Każda kradzież bez względu na kwotę to przestępstwo. Surowo karać wszystkich popełniających jakiekolwiek przestępstwa.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 12)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)