Dzisiaj:
Niedziela, 1 listopada 2020 roku
Alfonsa, Alfonsyny, Antoniego, Antoniny, Augusta, Augusty, Godzimira, Godzisza, Lucylli, Łukasza, Saturnina, Saturniny, Urbana, Wolfganga

NIE TAKA BATERIA STRASZNA, JAK JĄ MALUJĄ

11 sierpnia 2020 | 1 komentarz

Artykuł Partnera
Nie taka bateria straszna, jak ją malują. Sprawdź jak obsługiwać akumulator w smartfonie!

Prawidłowa obsługa ładowania i korzystania z akumulatorów w nowoczesnych smartfonach tylko na pierwszy rzut oka wydaje się bajecznie prosta. W rzeczywistości wciąż bardzo dużo osób nie wie, jak bezpiecznie uzupełniać brakującą energię w tego typu baterii. Zaskakujący okazuje się fakt, że akumulator negatywnie reaguje na regularne pełne naładowanie. Zaskoczeni, prawda? Przeczytaj przygotowany przez nas poradnik i zobacz, jak możesz wydłużyć żywotność swojej baterii.

Dbanie o poprawne ładowanie baterii niesie ze sobą wyraźne oszczędności. Jakie? Zobacz!

Według licznych badań i opinii specjalistów, awarie spowodowane błędnym wykorzystywaniem właściwości akumulatora w smartfonach należą do trójki najpopularniejszych usterek zgłaszanych do serwisów drobnej elektroniki użytkowej. Zbyt krótki czas pracy na jednym ładowaniu stanowi również powód, dla którego większość właścicieli nowoczesnych komórek decyduje się na szybką wymianę telefonu. To zatrważająca statystyka. Zwłaszcza, że kupując smartfona przeważnie myśli się o inwestycji na lata, a nie na jedno lato. Tymczasem, żeby zauważalnie wydłużyć żywotność tego komponentu wystarczy posiadać odpowiedni poziom wiedzy. Nabędziesz ją właśnie od nas.

Podstawowe zasady korzystania z akumulatora w nowoczesnych smartfonach

Owiany już legendą telefon Nokia 3310 umożliwiał wyjazd na tygodniowe wakacje bez przymusu pakowania ładowarki do bagażu. Współczesne telefony komórkowe średnio raz dziennie wymagają podłączenia do sieci w celu uzupełnienia poziomu akumulatora. Odwiedzając stronę internetową https://www.telefonarium.pl/ można zobaczyć, ile dokładnie kosztuje wymiana baterii w niezwykle popularnych modelach smartfonów. Chcesz jej uniknąć? Wystarczy, że zapamiętasz kilka prostych zasad. Akumulator nie może ulegać całkowitemu rozładowaniu, a jego regularne pełne ładowanie również może spowodować uszkodzenie ogniw. Szacuje się, że optymalną wartością pracy takiego komponentu jest zakres 10-90%. Zdecydowana większość urządzeń wysyła ostrzeżenia o niskim poziomie naładowania baterii – to wtedy warto zacząć poszukiwania ładowarki lub powerbanka. Między mity śmiało można wsadzić historię o tym, że przerywanie cyklu uzupełniania energii jest szkodliwe dla współczesnych akumulatorów. Takie zabiegi mogły siać niebezpieczeństwo w nieco starszych urządzeniach. Baterie litowo-jonowe nie posiadają efektu pamięci. Warto o tym wiedzieć!

Jak w sposób naturalny wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu?

Już sama poprawna eksploatacja akumulatora w Twoim urządzeniu powinna znacząco wpłynąć na wydłużenie żywotności oraz czasu pracy na jednym naładowaniu. Istnieją jeszcze sprawdzone triki, które pomogą Ci wykorzystać maksymalny potencjał baterii. Mowa tutaj o prostych czynnościach, takich jak chociażby regularne przyciemnianie ekranu, wygaszanie aplikacji działających w tle czy zrezygnowanie z kolorowych tapet. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia wyłączenia modułu sieci bezprzewodowej lub Bluetooth, gdy nie są one używane.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 14 sierpnia 2020 o 12:15
    rybka :
    Fajny i pożyteczny artykuł
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)