Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

NIELEGALNY ARSENAŁ

24 maja 2022 | komentarze 3

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi, który posiadał broń palną i amunicję bez zezwolenia.

Nielegalny arsenał odnaleźli kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podczas przeszukania posesji mężczyzny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego dąbrowskiej komendy wpadli na trop nielegalnej borni, którą mógł poosiadać mieszkaniec gminy. Podczas przeszukania posesji 26-latka ujawnili broń palną w postaci 3 sztuk strzelb myśliwskich, karabinku KBKS, części broni tj. lufy z zamkiem i magazynkiem oraz 1107 sztuk amunicji różnego kalibru. Właściciel nie posiadał pozwolenia na posiadanie tej broni i amunicji. Ujawnione przedmioty zostały zabezpieczone, a 26-latek został zatrzymany.

20 maja br. usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8. Do czasu sądowego finału tej sprawy prokurator zastosował jako środki zapobiegawcze wobec podejrzanego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. zł.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 29 maja 2022 o 11:52
  uważny :
  Niedługo strach będzie wychodzić z domu bo niektórzy obywatele są za powszechnym dostępem do broni.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -6 (w sumie : 8)
 2. 30 maja 2022 o 10:57
  G :
  Masz też powszechny dostęp do noży i siekier, boisz się wychodzić z domu?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 10)
 3. 2 czerwca 2022 o 12:07
  krzysio6666 :
  Niestety ale nie można się zgodzić z komentarzem UWAŻNEGO - bronią może być wszystko (nóż, siekiera, maczeta, patyk, kamień, pięści) to wszystko może zabić w rękach osoby która chce zabić, można dywagować że broń skuteczniejsza, że w krótszym czasie może być więcej ofiar ale efekt w postaci zwłok będzie ten sam. Każdy powinien mieć prawo do obrony a nic nie obroni lepiej niż broń, czasem sam fakt świadomości że ktoś będzie mógł się skutecznie bronić pozwoli uniknąć ataku czy okazji do napadu na drugą osobę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)