Dzisiaj:
Czwartek, 7 grudnia 2023 roku
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł

ODBLASKOWO W MBP

23 września 2023 | Brak komentarzy

Bardzo widoczni, bo w odblaskowych kamizelkach, odwiedzili w czwartek 21 września br. Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej uczniowie klas II b i V c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej z nauczycielami Renatą Klimek i Małgorzatą Gawlik.

W ramach projektu „Odblaskowa Szkoła”, w którym udział bierze SP nr 2 i ich stałej współpracy z Oddziałem dla Dzieci MBP przygotowano zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


Na spotkanie składał się odblaskowy eksperyment, czyli warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem przygotowanej przez dzieci pozorowanej sytuacji na nieoświetlonej drodze poprzedzony prelekcją w oparciu o fachową literaturę.

To doświadczenie naocznie uświadomiło uczniom, którzy znaleźli się w pozycji kierowcy, że odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego.
W makietach pudełkowych dzieci zainscenizowały scenki z zachowania w ruchu drogowym, które zostały nagrane i z nich zmontowany zostanie spot informacyjny, który pojawi się wkrótce na naszej stronie biblioteki.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)