Piątek, 3 maja 2024 roku
Aleksandra, Antoniny, Marii, Marioli

Ostatnia Runda Pucharu Polski w Łucznictwie

3 października 2012 | komentarze 3

W Teresinie, 29 września rozegrana została ostania już Runda Pucharu Polski w Łucznictwie. Impreza ta zakończyła cykl zawodów, które miały wyłonić zdobywcę Pucharu Polski.

Klub „Dąbrovia” reprezentowały: Katarzyna Mickiewicz, Agata Bulwa oraz Małgorzata Mickiewicz. Po zmaganiach w rundzie kwalifikacyjnej zajęły odpowiednio 8, 9 i 11 miejsce. Mając niezłe lokaty startowe przed rundą pucharową, zawodniczki przystępowały strzelania pełne optymizmu.

Niestety nie wszystko poszło po ich myśli. Tradycją już się stało, że na zawodach wysokiej rangi, w kolejnych etapach eliminacji, nasze reprezentantki muszą rywalizować pomiędzy sobą. I tym razem pojedynek między sobą musiały rozstrzygnąć Agata Bulwa z Katarzyną Mickiewicz.

Zwycięsko z tego starcia wyszła Agata. Katarzyna została sklasyfikowana na 14, a Małgorzata na 18 miejscu. W rywalizacja została tylko Agata. Strzelała znakomicie eliminując kolejne zawodniczki. Najpierw olimpijkę z Londynu Natalię Leśniak, a następnie jej koleżankę klubową Wiolettę Myszor. W finale spotkała się z koleżanką z Małopolski Kariną Lipiarską. Niestety dąbrowianka musiała uznać wyższość przeciwniczki, zajmując 2 lokatę. Jednak ta pozycja przyczyniła się do tego, o co walczyła Agata przez cały sezon.

W generalnej klasyfikacji cyklu Pucharu Polski (5 zawodów) wskoczyła na „pudło” zajmując 3 miejsce! Potwierdzając tym samym, że jest w czołówce najlepszych krajowych zawodniczek. Zawody były udane, ale rywalizacja jeszcze się nie skończyła. Nasze zawodniczki, będą walczyć w najbliższych tygodniach o limity do Kadry Polski. Trzymajmy kciuki!