Dzisiaj:
Sobota, 24 lutego 2024 roku
Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz, Lucjusz, Maciej, Piotr

PAWŁOWSKIE „DARY Z LASÓW NADWIŚLAŃSKICH”

28 listopada 2023 | Brak komentarzy

W sobotę w Pawłowie odbyły się „Andrzejki z dziczyzną” zorganizowane przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich w ramach konkursu „Natura od kuchni” organizowanego przez Lasy Państwowe.

Gospodynie przygotowały m.in.: gulasz z dzika, pierogi z kapustą i grzybami, kiełbasę z sarny, pasztety z zająca, dzika i jelenia, a także wypieki z owoców leśnych.

Na zaproszenie KGW w spotkaniu uczestniczyli również samorządowcy starosta dąbrowski Lesław Wieczorek i wójt gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk.

To już kolejne wydarzenie promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego w zakresie tego zadania. Na 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości posadzono w każdym sołectwie na terenie gminy Bolesław „Dęby Niepodległości”. Przeprowadzono też „Warsztaty z dziczyzny” dla KGW i sołtysów z tego terenu.

Ponadto w Szkole Podstawowej im. dra Pawła Sochy w Bolesławiu odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z leśniczym z Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej. Gospodynie z Pawłowa dla wszystkich jego uczestników upiekły pyszne ciasto z borówkami.

powiatdabrowski.pl

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)