Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

PIS ROZPOCZYNA KAMPANIĘ DO PE

18 maja 2024 | komentarzy 25

Pod hasłem zagrożenia Polski zalewem uchodźców i odzyskaniem od Niemiec reparacji wojennych kandydujący do PE Arkadiusz Mularczyk i europosłanka Beata Szydło rozpoczęli kampanię wyborczą do Europarlamentu.

W ramach kampanii do Europarlamentu europosłanka PiS i kandydujący do PE polityk zawitali również do Dąbrowy Tarnowskiej, by spotkać się z mieszkańcami i zachęcić do głosowania na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas konferencji prasowej poruszyli trzy, najważniejsze wg nich postulaty wyborcze: sprzeciw wobec „Zielonego Ładu” i pakietu migracyjnego (ich zdaniem pakiet winien być zaskarżony przed TSUE) oraz żądanie reparacji wojennych od Niemiec.

Dwa dni temu Rada Europejska przyjęła pakiet migracyjny, w świetle którego będzie obowiązywała relokacja migrantów z krajów Europy Zachodniej. To oznacza, że migranci z Francji, Holandii, z Niemiec w liczbie 300 000 będą transportowani do innych krajów, w tym także do Polski. To pokazuje, że polityka unijna może być realizowana wbrew interesom naszego kraju. Apelujemy, by rząd Donalda Tuska skierował w tej sprawie skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, żeby zablokował ten niebezpieczny i szkodliwy projekt dla Polski i Polaków. Polska jest krajem wschodniej flanki Nato – graniczymy z Rosją, graniczymy z Białorusią. Jesteśmy krajem, który jest narażony na działania hybrydowe, działania dywersyjne. Widzimy, co się dzieje, wybuchają pożary, różnego rodzaju sytuacje niewyjaśnione, za którymi mogą stać służby rosyjskie. W tej sytuacji branie do Polski dziesiątek tysięcy migrantów z krajów azjatyckich, afrykańskich, obcych kulturowo jest jeszcze większym zagrożeniem naszego bezpieczeństwa, dlatego musimy powiedzieć „stop” pakietowi imigracyjnemu. Musimy powiedzieć „stop” tej inicjatywie. Inne kwestie, co do których mówimy „stop”, „nie zgadzamy się” to jest „Zielony Ład”. Nie może być tak, że urzędnicy z Brukseli, z Berlina będą mówili, czym mieszkańcy w Tarnowie, Dąbrowie, Szczurowej, Województwie Małopolskim czy Świętokrzyskim mają ogrzewać swoje domy. Chcą wprowadzić zakaz ogrzewania węglem, nawet palenia drewnem. Z drugiej strony jaka jest alternatywa? Taka, że mamy kupować niemieckie wiatraki Simensa i one mają dawać energię. To są bardzo często ideologiczne pomysły, inicjatywy absolutnie niezgodne z naszym interesem krajowym, czy narodowym. Chcę podkreślić też sprawę, którą zajmuję się od wielu już lat. Chodzi o kwestię odszkodowań wojennych i do Parlamentu Europejskiego idziemy również z tą sprawą. Kwestia nieuregulowanych roszczeń , które Niemcy muszą ponieść z tytułu II wojny światowej, będzie też jednym z ważnych tematów, które będziemy poruszać na arenie unijnej. Chodzi o kwestię sprawiedliwości, uczciwości, ale też obchodzenia się z naszym krajem. Dlatego też chcę zadeklarować, że temat odszkodowań będzie ważnym tematem na naszej agendzie unijnej. Będziemy chcieli stworzyć instytucję, której celem będzie podjęcie negocjacji, mediacji Niemiec z krajami, które zostały przez Niemcy zniszczone podczas II wojny światowej. Prosimy państwa o wzięcie udziału w wyborach i poparcie kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości – mówił Arkadiusz Mularczyk, który wraz z europosłanką Beatą Szydło przyjechał do Dąbrowy Tarnowskiej spotkać się z mieszkańcami i zaapelować o głosowanie na PiS podczas wyborów do PE.

Beata Szydło skomentowała też slowa premiera Donalda Tuska, który zapewniał, że dla naszego kraju z pakietu migracyjnego nie będą wynikać obowiązki przyjmowania uchodźców, gdyż Polska przyjęła ich łącznie kilka milionów w związku z wojną w Ukrainie. W dodatku nie wiadomo, czy w okolicach jesieni nie będzie kolejnej fali uchodźców z Ukrainy, gdyż Rosjanie za cele wojenne obierają sobie infrastrukturę krytyczną, której niszczenie pozbawi Ukraińców m.in. dostępu do źródeł ciepła itp.

W tej chwili jest kampania wyborcza, więc Donald Tusk mówi to, co ma pomóc w kampanii wyborczej, ponieważ zdaje sobie z tego zdecydowanie sprawę, że Polacy nie akceptują pakietu migracyjnego i błędnej polityki migracyjnej Unii Europejskiej. Natomiast po wyborach zrobi dokładnie odwrotnie. Po pierwsze, jeżeli Polska nie będzie przyjmowała nielegalnych migrantów, to będzie musiała za to płacić i to rozwiązanie, które wpisano do paktu migracyjnego, jest przede wszystkim na rękę przemytnikom ludzi, którzy będą masowo przewożeni do Unii Europejskiej, bo ci, którzy będą ten proceder realizować, będą wiedzieli, że są pieniądze na to i będą z tego korzystali. Nie pomoże to ani migrantom, ani nie rozwiąże problemów nielegalnej migracji w Europie. Po drugie w tym pakiecie jest zapisana jeszcze jedna kwestia, że zawsze może być podjęta decyzja, że jest sytuacja kryzysowa i państwo będzie musiało przyjąć określoną pulę nielegalnych migrantów i nie ma właściwie żadnych uwarunkowań, co ma oznaczać „sytuacja kryzysowa”. Wyobrażam sobie, że Komisja Europejska w momencie, kiedy nie będzie sobie radziła z tym problemem, będzie ciągle zgłaszała „kryzysowe sytuacje” i państwa będą zmuszane do tego, żeby tych migrantów przyjmować. I trzecia sprawa, jeżeli chodzi o Donalda Tuska: on co innego mówi tutaj w Polsce, a co innego robi w Brukseli. Platforma Obywatelska jest częścią ugrupowań politycznych Europejskiej Partii Ludowej, która akceptuje to rozwiązanie i której szefowa, Ursula von der Leyen jest ambasadorką paktu migracyjnego. Trudno sobie wyobrazić, że Tusk, jeżeli dostanie dyspozycję od swoich przełożonych, nie wykonał tego polecenia. Do tej pory zawsze tak było. Ja też pamiętam, kiedy jako szef rady europejskiej, kiedy był pierwszy kryzys wywołany przez błędną politykę kanclerz Merkel, nie zrobił nic absolutnie, żeby się temu sprzeciwić i powstrzymać tę błędną politykę migracyjną, którą forsowała wtedy Angela Merkel. Pamiętam co innego – kiedy przechodząc obok dziennikarzy na pytanie: „jakie będą konsekwencje wobec tego, że Polska nie chce się zgodzić na pakt migracyjny”, publicznie Donald Tusk mówił: „będą wyciągane wobec Polski konsekwencje”. (…) Tusk tylko się jeszcze bardziej zradykalizował – broni tego, co jest dobre dla Niemców i dla Brukseli, a to, co niekoniecznie jest dobre dla Polski, więc nie mam złudzeń – będzie realizował dokładnie to, jakie dyspozycje otrzyma. Polska się sprzeciwiła temu pakietowi na etapie, kiedy już ten sprzeciw nie był skuteczny. Polska się mogła sprzeciwić skutecznie w grudniu ubiegłego roku, kiedy tego nie zrobiono – mówiła Beata Szydło.

Zaskarżenie do TSUE, jest taka możliwość, ale musi to nastąpić przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i to rząd Tuska może zrobić i to tak naprawdę potwierdzi jego prawdziwe intencje. Warto tutaj uzupełnić – dziwna jest polityka Unii Europejskiej i samych Niemiec w zakresie migracji. Niemieckie fundacje finansowane przez rząd zajmują się transportem migrantów z Afryki do Włoch. Więc z jednej strony Niemcy z jednej kieszeni finansują transport migrantów z Afryki do Europy, a z drugiej strony tych migrantów starają się relokować do innych krajów unijnych. Jest to iście zabójcza polityka dla całej Europy. Tak jak powiedziała pani premier – widzimy jak ta polityka wspiera organizacje mafijne, przestępcze, które zajmują się transportem tych ludzi – podsumował Arkadiusz Mularczyk.

Politycy zaapelowali o poparcie dla kandydatów PiS w nadchodzących wyborach europejskich.

us


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 18 maja 2024 o 11:24
  Kinga :
  Teraz o tym piszecie, po fakcie? Dlaczego nie było nigdzie informacji o tym spotkaniu?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 14)
 2. 18 maja 2024 o 13:09
  Piotr :
  A gdzie nasz poseł. Co prawda nie kandyduje w tych wyborach, ale będą następne do Sejmu i trzeba wyborców szanować, a nie unikać aktywności na terenie naszego powiatu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 22)
 3. 18 maja 2024 o 17:11
  ja tu mieszkam :
  po co oni przyjechali do DT? straszyć Unią Europejską? Smieszni są
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +25 (w sumie : 45)
 4. 18 maja 2024 o 21:19
  Mieszkaniec :
  O ile mnie pamięć nie myli to premier Morawiecki podpisał "zielony ład". I teraz ci co kiedyś popierali teraz mówią, że towina Tuska. A PiS jak i Pani Szydło tak narzekają na Unię a pchają się jak mało kto. Będą innym liczyć kasę a sami po kasę jadą. Wstyd. I w dodatku jeszcze szpital nawiedzili razem z elitą dąbrowskiej nie powiem co. A tow. Wiesława jak nie było tak nie ma i to jest przynajmniej pocieszające!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 32)
 5. 19 maja 2024 o 06:50
  XXX :
  W tej skomplikowanej przez wojnę w Ukrainie sytuacji i zagrożeniu ze strony Rosji- potrzebna nam zjednoczona i silna Europa, a nie jej osłabianie przez chorych na władzę i pieniądze karierowiczów politycznych.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 33)
 6. 19 maja 2024 o 10:50
  były radgoszczaninn :
  pogonić toto w PISfu
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 26)
 7. 19 maja 2024 o 19:01
  była Dabrowianka :
  A ja sobie nie życzę żeby ta pani i jej towarzysze szwędali sie po moim miescie. Niech wieczorek zaprosi ich do siebie do domu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 34)
 8. 19 maja 2024 o 22:33
  januszek :
  Silni,zwarci, gotowi. Tak pewnie by chcieli w PiSie,ale jakos nie wychodzi. Szydlo z Mularczykiem blogoslawia Dabrowe Wieczorka, a miejscowego posla zapomnieli?A,taki byl...,,pociagajacy". Chcial usadowic ,,swoich" i pociagac za sznurki, nagle uczniowie przerosli mistrza.W inttrygach.Polkneli stanowiska, ale szybko odcieli pepowine!Mierny, ale (nie)wierny chcial poprawic ,,nauczyciela ".I slowa dotrzymal. Oczywiscie, ze szkoda dla wyborcow, powiatu, miasta, ale pozytywnie dla wlasnego ... portfela!I o to chodzie w polityce. Zwlaszcza w tej malej, zadupialej zielono-czerwono-blado-bezbarwnej prowincji.Na dobicie jeszcze strasza ...Europa?Wio ... i batem!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 29)
 9. 19 maja 2024 o 22:44
  Marek :
  Podczas konferencji prasowej poruszyli trzy, najważniejsze wg nich postulaty wyborcze: sprzeciw wobec „Zielonego Ładu” i pakietu migracyjnego (ich zdaniem pakiet winien być zaskarżony przed TSUE) oraz żądanie reparacji wojennych od Niemiec. 1. "Politycy różnych opcji oskarżają się nawzajem o współudział w uchwaleniu przez Parlament Europejski Zielonego Ładu, przeciwko któremu protestują rolnicy w Polsce i w innych krajach UE. A tak wyglądało naprawdę głosowanie: Za wprowadzeniem Zielonego Ładu głosowali politycy Koalicji Obywatelskiej, PSL, Lewicy, Zielonych i Polski 2050. Przeciw – posłowie PiS. Za wprowadzeniem Zielonego Ładu byli: Bartosz Arłukowicz (KO), Jerzy Buzek (KO), Jarosław Duda (KO), Tomasz Frankowski (KO), Andrzej Halicki (KO), Krzysztof Hetman (PSL), Danuta Huebner (KO), Adam Jarubas (PSL), Jarosław Kalinowski (PSL), Ewa Kopacz (KO), Janusz Lewandowski (KO), Elżbieta Łukacijewska (KO), Jan Olbrycht (KO), Radosław Sikorski (KO), Róża Thun und Hohenstein (Polska 2050), Marek Balt (Lewica), Marek Belka (Lewica), Robert Biedroń (Lewica), Włodzimierz Cimoszewicz (Lewica), Łukasz Kohut (Lewica), Leszek Miler (Lewica), Bogusław Liberadzki (Lewica), Sylwia Spurek (Zieloni).- z artykułu "Jak głosowali nasi europarlamentarzyści? Po owocach ich poznacie " 24Kurier.pl data publikacji 18.05.2024r. 2. Pakt migracyjny Za przyjęciem tzw. paktu migracyjnego zagłosowało 301 europosłów. Przeciwko było 272, natomiast 46 deputowanych wstrzymało się od głosu. Europosłowie Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciwko przyjęciu paktu migracyjnego. Deputowani Nowej Lewicy oraz europosłanka Polski2050 Róża Thun und Hohenstein głosowali „za” lub wstrzymywali się od głosu. 3.Reparacje od Niemiec-W wyniku agresji nazistowskich Niemiec, znaczna część Polski została poddana ogromnemu zniszczeniu. 62% przemysłu zostało zniszczone, infrastruktury – 85%, życie w czasie wojny straciło około 16,7% mieszkańców. Rekompensaty materialne poniesione przez Niemcy zostały oszacowane na około 1,5 biliona euro według wartości z 2006 roku. Po zakończeniu wojny, zgodnie z postanowieniami Konferencji Poczdamskiej z 1945 r. Polska została zaliczona do wschodniej strefy reparacyjnej[10]. Reparacje z tej strefy zostały przyznane bezpośrednio ZSRR, który zobowiązał się zaspokoić roszczenia reparacyjne Polski[10]. W konsekwencji, 16 sierpnia 1945 r. Polska podpisała z ZSRR umowę w sprawie wynagrodzenia szkód wyrządzonych przez okupację niemiecką, regulującą rozmiary i tryb świadczeń dla Polski[10]. W umowie tej określono też tryb i zakres zaspokojenia roszczeń Polski z tytułu reparacji z radzieckiej strefy okupacyjnej Niemiec oraz udziału ZSRR w reparacjach z zachodnich stref okupacyjnych[10]. Na tej podstawie Rząd Radziecki zrzekł się na rzecz Polski wszelkich roszczeń do mienia niemieckiego i innych niemieckich aktywów na całym terytorium Polski. Ponadto na mocy Umowy Poczdamskiej, w ramach odszkodowań wojennych Polska uzyskała byłe niemieckie obszary wschodnie. Polska nie była stroną innych umów regulujących wynikające z wojny kwestie majątkowe (m.in. układu o odszkodowaniach układu londyńskiego z 27 lutego 1953 r.) zawartych pomiędzy Niemcami a państwami zachodnimi[10]. 22 sierpnia 1953 r. ZSRR zawarł z NRD umowę dotyczącą zamknięcia kwestii reparacyjnych ze strony Niemiec, tj. protokół w sprawie zaprzestania pobierania reparacji niemieckich i w sprawie innych środków złagodzenia zobowiązań finansowo-gospodarczych NRD związanych z następstwami wojny[10]. W protokole tym stwierdzono, że Niemcy wykonały już znaczną część swoich zobowiązań finansowo-gospodarczych wynikających z wojny i wskutek tego uznano za konieczne złagodzenie ich zobowiązań ekonomicznych. 23 sierpnia 1953 r. rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej pod naciskiem Związku Radzieckiego ogłosił, że jednostronnie zrzeknie się prawa do reparacji wojennych od Niemiec z dniem 1 stycznia 1954 r. Niemcy Wschodnie musiały z kolei zaakceptować granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej, co powodowało przekazanie około 1/4 Niemiec w granicach z 1937 r. (patrz byłe wschodnie tereny Niemiec) Polsce i ZSRR. Niemcy Zachodnie nie wypłacały zadośćuczynienia nie-Żydom za szkody wyrządzone w Polsce. Umowa Gierek-Schmidt podpisana w 1975 r. w Warszawie przewidywała, że zostanie wypłacone 1,3 mld DM Polakom, którzy podczas okupacji niemieckiej wpłacali do niemieckiego systemu ubezpieczeń społecznych bez pobierania emerytury. Po zjednoczeniu Niemiec w 1990 r. Polska ponownie zażądała reparacji, w związku z roszczeniami zgłoszonymi przez niemieckie organizacje wypędzonych żądającymi odszkodowań za mienie i grunty przejęte przez państwo polskie. W 1992 r. została założona przez rządy Polski i Niemiec Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie”, w wyniku czego Niemcy zapłacili polskim osobom ok. 4,7 mld zł.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 19)
 10. 20 maja 2024 o 02:53
  Europejczyk :
  Ściągnęli tysiące emigrantów do nas za kasę !!! Chcą nas z unii wypisać i gdzie ? Do Rosji , cała ten PiS to jedno wielkie szambo !!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 36)
 11. 20 maja 2024 o 08:44
  Mieszkaniec :
  Szydło i Mularczyk w Dąbrowie - koń by się uśmiał!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 30)
 12. 20 maja 2024 o 09:56
  MCR :
  Jakie straszenie unią ? W unii jest wystarczająco dużo durni, cwaniaków itp. i dobrze, że choć PiS wskazuje czasem na oczywiste dla nas zagrożenia jak migracja i fakt że migranci w ogóle w wielu przypadkach nie integrują się. Już lata np. we Francji są takie rejony gdzie policja boi się wjeżdżać nie mówiąc o wychodzeniu z radiowozu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 26)
 13. 20 maja 2024 o 10:09
  Ja tez tu mieszkam :
  Nie tylko straszyć UE, ale głownie "zielonym ładem" , którzy sami chcieli wprowadzić, ponadto emigrantami, Tuskiem, Trzaskowskim, oraz innymi ludźmi lub tematami, które wymyśli umysł prezesa. Tak, śmieszni i cyniczni...no ale cóż...nawet jak się jest w opozycji do UE, to i tak przecież wysoka dieta w walucie Euro nie śmierdzi.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 32)
 14. 20 maja 2024 o 14:05
  ja tu mieszkam- do MCR :
  a właśnie że straszą. Jakie oczywiste zagrożenie jak migracja????o czym ty mówisz?co mnie Francja obchodzi?Dla mne jest ważne abym ja, moje dzieci, moje wnuki i tak dalej mogły się czuc obywatelami Europy, żeby mogły swobodnie podrózówać i uczyć się tam gdzie chcą. To jest dla mnie ważne. Czaisz bazę? A pani Szydło niby taka przeciwna UE to po co tam poszła? niech nie bierze kasy z UE ! a przecież bierze i na pewno jest z niej zadowolona. PIS to partia pełna cwaniaków, durni i dorobkiewiczów. Pamiętaj o tym! Przez ich działanie moje dzieci, Twoje zresztą też i wszystkich Polaków będą spłacAĆ DŁUGI JAKIE NAROBIŁA TA WG.CIEBIE wspaniala partia.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 30)
 15. 20 maja 2024 o 21:30
  MCR do Ja tez tu mieszkam :
  "Dla mne jest ważne abym ja, moje dzieci, moje wnuki i tak dalej mogły się czuc obywatelami Europy, żeby mogły swobodnie podrózówać i uczyć się tam gdzie chcą." Buahahaha. Strzał w stopę. Klapki na oczach. Przykład Francji to taki chyba najstarszy i najbardziej jaskrawy, bo problem dotyczy nie tylko Francji ale i innych państw zachodu, kolejny przykład: Niemcy. Przy długim majowym weekendzie rozmawiałem ze znajomą która mieszka w Niemczech na szczęście na prowincji tam ma spokój, ale potwierdza że sami Niemcy szczególnie w większych miastach mają już dość tej polityki otwartych drzwi, nie czują się bezpiecznie, że nie wspomnę jak wielkimi durniami w ich oczach jest Merkelowa i Olaf Sholtz. Pewien sort migrantów nigdy ale to przenigdy się nie zintegruje a skala popełnianych przestępstw szybuje... Np. w holandii osoby o pochodzeniu spoza europy popełniają 3 razy więcej przestępstw (dane z 2021 r.) I co ? Masz marzenia narażać własne dzieci, że za granicą mają kilkukrotnie większe "szanse" na spotkanie z takimi migrantami? W ogóle zrozumiałaś przekaz o jakich migrantach pisałem, o jakich mówi pis?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)
 16. 21 maja 2024 o 10:40
  azi :
  Jakże trafnie Januszek skomentował regionalnych polityków, zadbać o swój portfel to priorytet. Reszta to złudzenie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 24)
 17. 23 maja 2024 o 12:54
  Obserwator :
  Na wiece z udziałem polityków pis chodzi coraz mniej osób, czyżby nareszcie coś drgnęło w świadomości ludzkiej.... czyżby iskra nadziei...., a może w końcu dociera do ludzi fakt, że ludzie tej formacji politycznej zrobili sobie z finansów naszego Państwa dojną krowę. Niemal codziennie widzimy w telewizji komercyjnej oraz publicznej świadectwa "niewinności " i "nieskazitelności" działaczy politycznych pis. Ciągle zadajemy sobie pytanie, co znów nowego przyniesie kolejny dzień.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 24)
 18. 29 maja 2024 o 00:26
  MCR :
  Macie kolejny przykład na granicy jak migranci się zachowują.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 9)
 19. 30 maja 2024 o 11:34
  Były już wyborca PIS :
  Ja tylko jestem ciekaw czy nasz lokalny PIS reprezentuje taki sam poziom i działa takimi samymi metodami jak ten ogólnopolski. Jako wyborcy PIS jest mi zwyczajnie wstyd i więcej na przedstawicieli tej partii nie zagłosuję. Szkoda bo darzyłem wielkim szacunkiem kilka osób, które startowały do rady miasta i powiatu pod szyldem tej partii, ale niestety więcej nikogo z nich nie poprę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 12)
 20. 30 maja 2024 o 15:15
  Piotr :
  Jakich kandydatów wystawia PiS, aby byli wiarygodni w walce o miejsce Polski w Europie. Ja nie widzę w naszym okręgu żadnych poważnych nazwisk.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 13)
 21. 31 maja 2024 o 19:15
  Piotrze :
  Pytasz o Pana Posła - gdzie jest. Oczywiście, Albo na posiedzeniu Sejmu, albo zapewne pracuje w swoim biurze poselskim. Prosta rzecz, wystarczy podjechać, umówić się i zapytać o interesujące Cię kwestie. Biura posła są w Dąbrowie i całej okolicy, kontakt naprawdę nie jest trudny. A Pan Poseł, z dużym zaangażowaniem zrealizował już wiele projektów ważnych dla całego regionu. Nie musi zawsze i wszędzie być osobiście, ma od tego ludzi. W Małopolsce i Świętokrzyskiem PiS ma tak wysokie poparcie, że każdy kandydat w wyborach i tak przejdzie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 12)
 22. 1 czerwca 2024 o 17:43
  osa :
  Skoro masz wiedzę, to się podziel z nami.Piszesz, że poseł zrealizował "wiele projektów ważnych dla całego regionu", to wymień chociaż z 10...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 11)
 23. 2 czerwca 2024 o 15:00
  Piotr :
  Szanowny Panie. Zapytując o Pana Posła, dlaczego nie widać Go na dąbrowskiej scenie politycznej miałem w podtekście przekaz, że nasz poseł popadł w jakiś wewnętrzny konflikt w lokalnym PiSie, stąd m. in. dwie listy w wyborach do RM.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 6)
 24. 4 czerwca 2024 o 00:53
  MCR :
  3 czerwca 2024: "Niedaleko Białowieży funkcjonariusz Straży Granicznej został ranny po uderzeniu konarem w głowę przez grupę agresywnych osób." *** I co? "Ja też tu mieszkam " milczy?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)
 25. 6 czerwca 2024 o 07:34
  Do Piotra :
  Cały PIS ostatnio realizował projekt w Dąbrowie pod pamiętną nazwą "Dość stagnacji". Jak ta realizacja przebiegała i jaki był jej efekt myślę że wszyscy jeszcze pamiętamy
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 8)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)