Dzisiaj:
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku
Bereniki, Julianny, Justyna, Marii, Waleriana

PLENER MALARSKI W NOWEJ RZECZYWISTOŚCI

21 września 2022 | Brak komentarzy

XI Plener malarski „Barwy Dąbrowy” organizowany od lat przez Dąbrowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego miał w 2022 r. szczególny przebieg, wymuszony przez zewnętrzne okoliczności.

Brak możliwości zapewnienia noclegów dla gości zewnętrznych (schronisko młodzieżowe w Dąbrowie Tarnowskiej udostępnione uchodźcom wojennym z Ukrainy), poważne ograniczenia budżetowe w wyniku kryzysu popandemicznego, to powody czasowej zmiany formuły pleneru.

Organizatorzy w tym roku postanowili ograniczyć udział do miejscowych artystów i skrócić jego trwanie o 3 dni, jednocześnie lokalizując bazę twórców w malowniczym Skowronnem Górnym nad Nidą (w pobliżu Pińczowa).

W plenerze 16-18 września wzięło udział dziewięcioro malarzy: Weronika Anna Brzychczy, Monika Sobiczewska, Janina Mikos, Anna Morawiec, Ewa Łazowska, Uliana Kasimowa, Wiktor Mazur, Edmund Wilk, Stanisław Stroński. O kulinarne przysmaki uczestników pleneru dbała Teresa Kiwior.
Efekty twórczej pracy, inspirowane bogatą naturą i ciekawą architekturą, będzie można podziwiać na wystawie, która zostanie uroczyście otwarta w galerii DDK w sobotnie popołudnie 1 października o godz.17:00.

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)