Wtorek, 30 kwietnia 2024 roku
Bartłomieja, Jakuba, Katarzyny, Mariana

Podsumowanie sezonu łuczniczego

7 października 2014 | komentarze 2

Sezon łuczniczy dobiega powoli do końca. Najważniejsze imprezy już zostały przeprowadzone. Po zdobyciu brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski Ekstraklasy Łuczniczej przez zespół kobiet, były apetyty na kolejne „krążki”, tym razem Mistrzostw Polski Seniorów.

Reprezentanci „Dąbrovii” strzelali na stadionie w Boguchwale (koło Rzeszowa). Niestety tym razem nasi łucznicy wrócili bez medali. Najlepiej spisała się Katarzyna Mickiewicz, której niewiele zabrakło do podium i zajęła wysokie piąte miejsce.

Pozostali zawodnicy strzelili: Małgorzata Mickiewicz 16m., Agata Bulwa 23m., a Jakub Kot 48m. W konkurencjach zespołowych również bez podium: drużyna kobiet uplasowała się na 5, a MIXT na 17 miejscu.

Również najmłodsi łucznicy kończyli tegoroczne zmagania na torach otwartych. Po zawodach w Zawadce (koło Wadowic), Zabierzowie i Dobczycach przyszła kolej na Kraków, gdzie rozegrana została IV-ta, finałowa runda „Pucharu Małopolski Dzieci i Młodzików”. Nasza liczna grupa łuczników spisała się bardzo dobrze. A tak wyglądają wyniki IV rundy oraz końcowa klasyfikacja generalna:

14. Grzegorz Szwarcenberg

DZIECI MŁODSZE zgodnie nie klasyfikowało się w generalnym zestawieniu.

Zespół MLKS „DĄBROVIA” Dąbrowa Tarnowska uplasował się na 4 miejscu.

Powoli można zacząć podsumowanie sezonu łuczniczego 2014.

Przybliży to kilka liczb:

44 w tylu imprezach sportowych wystartowali zawodnicy MLKS „Dąbrovia”

35 zawodników i zawodniczek MLKS „Dąbrovii” wzięło udział w zawodach

6 imprez ogólnopolskich zostało zorganizowanych w Dąbrowie Tarnowskiej, w tym Mistrzostwa Polski

4 zawodniczki znalazły się w składzie Kadry Narodowej

9 zawodników zdobyło medale Mistrzostw Polski

14 zawodników stawało na podium Mistrzostw Małopolski, Pucharu Małopolski, Mistrzostwach LZS

6 razy drużyna „Dąbrovii” stawała na podium w konkurencjach zespołowych rangi mistrzowskiej

Wszystkim zawodnikom Zarząd Klubu składa gratulacje i życzy dalszych sukcesów!

Powyższe sukcesy nie byłyby możliwe dzięki ciężkiej pracy zawodników, trenerów, działaczy i wolontariuszy, którzy poświęcili mnóstwo wolnego czasu, aby dążyć do założonych celów.

Ponadto Zarząd Klubu chciałby podziękować instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które pomogły w funkcjonowaniu i rozwoju dąbrowskiego łucznictwa, a w szczególności:

1. „Grupa Azoty” – Główny Partner Dąbrowskich Łuczników

2. Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, w tym: Referat Sportu oraz Referat Promocji