Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

ROZMOWY DAMSKO-MĘSKIE W OLEŚNIE

13 marca 2024 | Brak komentarzy

Możemy się sprzeczać, kto rządzi w związku, kłócić o to, kto ma więcej obowiązków i zastanawiać, kto ma więcej do powiedzenia. Możemy debatować o tym, czyja rola jest ważniejsza. Ale właściwie nie ważne, do jakich wniosków dojdziemy.

Ważne, żeby rozmowy damsko-męskie po prostu były.

Kino za Rogiem w Oleśnie działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie już od lat organizuje wspólne świętowanie Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. 11 marca 2024 roku odbyło się spotkanie pn. „Rozmowy damsko-męskie”, które przygotowane zostało we współpracy z Wójtem Gminy Olesno Witoldem Morawcem.

To wydarzenie co roku cieszy się ogromną popularnością, jednak tym razem frekwencja była zaskakująco duża! Wśród przybyłych gości znaleźli się między innymi Radny Powiatowy Sebastian Kądzielawa reprezentujący Starostę Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Radni Rady Gminy Olesno z Przewodniczącym Andrzejem Szczebakiem na czele, Sekretarz Gminy Olesno Janusz Plata, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji z terenu powiatu.

Po powitaniu zgromadzonych gości Dyrektor Biblioteki Małgorzata Morawiec złożyła na ręce Wójta Witolda Morawca i Radnego Powiatowego Sebastiana Kądzielawy życzenia dla wszystkich mężczyzn. Panowie oczywiście nie pozostali dłużni! Najpierw wszystkie obecne panie usłyszały wiele ciepłych słów od Wójta Morawca. Następnie Sebastian Kądzielawa odczytał adres okolicznościowy wystosowany przez Starostę Dąbrowskiego Lesława Wieczorka i Wicestarostę Krzysztofa Bryka.

Tegorocznej odsłonie „Rozmów damsko-męskich” towarzyszył spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Monika Wenta, Zina Zagner, Jerzy Pal oraz Kamil Urban w komedii „Recepta na… odchudzanie” przedstawili niuanse związków damsko-męskich. Akompaniament muzyczny w wykonaniu Piotra Niedojadło doskonale uzupełnił występ i był bezkonkurencyjną puentą rozmów toczących się między aktorami.

Artyści próbując rozstrzygnąć odwieczny spór płci, wskazali na zasadniczą kwestię, jaką jest… przyciąganie przeciwieństw. Różnimy się niemal tak bardzo, jak siebie wzajemnie potrzebujemy. I może właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Bo chociaż relacje damsko-męskie bywają zmorą, to przecież trudno byłoby żyć bez równoważnej siły płci przeciwnej.

Po spektaklu nadszedł czas na spotkanie w kawiarni literackiej, gdzie czekały słodkie babeczki i niezłe ciacha przygotowane przez pracownice biblioteki.

Wspólne świętowanie w bibliotece i Kinie za Rogiem przebiegało w naprawdę fantastycznej atmosferze. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Czy udało się rozwiązać konflikt damsko-męski? To chyba niewykonalne. Ale warto próbować! I to nie tylko raz w roku.

źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)