Czwartek, 2 maja 2024 roku
Anatola, Walentego, Waltera, Zygmunta

Siatkówka dziewcząt – szkoły gimnazjalne

21 marca 2012 | Brak komentarzy

21 marca br . w hali widowiskowo – sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej zostały przeprowadzone Mistrzostwa Powiatu w siatkówce dziewcząt ze szkół gimnazjalnych.

Do rywalizacji o awans do zawodów rejonowych i zdobycie tytułu Mistrza Powiatu przystąpiło 7 drużyn. Mecze rozegrane zostały w 2 grupach – systemem każdy z każdym, do 2 wygranych setów.

Zwycięzcy grup rozgrywali pojedynek o I miejsce, drużyny z II miejsc w grupach walczyły o III miejsce.

Grupa A

Szczucin – Gruszów Wielki 2:0 (25:14) (25:8)

Wola Żelichowska – Podlipie – 0: 2 (10:25) (16:25)

Gruszów Wielki – Wola Żelichowska – 0:2 (21:25) (11:25)

Szczucin – Podlipie – 0:2 (22:25) (16:25)

Gruszów Wielki – Podlipie – 0:2 (12:25) (14:25)

Wola Żelichowska – Szczucin – 0:2 (23:25) (13:25)

I miejsce w grupie zdobyła drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Podlipiu reprezentująca Gminę Bolesław.

II miejsce w grupie – Gimnazjum Szczucin.

Grupa B

Gimn. Nr 1 DT – Borki – 0:2 (16:25) (16:25)

Gimn. Nr 1 DT – Olesno – 0:2 (12:25) (15:25)

Borki – Olesno – 1:2 (23:25) (27:25) (13:15)

I miejsce w grupie zdobyły dziewczęta z Gimnazjum w Oleśnie.

II miejsce w grupie – Gimnazjum Borki

Mecz o III miejsce pomiędzy drużynami ze Szczucina i Borek zakończył się zwycięstwem dziewcząt z Gimnazjum w Szczucinie 2:0 – w setach (25:17) (25:22)

Mecz o I miejsce i tytul Mistrza Powiatu rozegrany został pomiędzy drużyną z Gimnazjum w Podlipiu i drużyną Gimnazjum z Olesna, zakończył się zwycięstwem 2:0 – w setach (25:14) (25:17) dla drużyny z Gimnazjum w Podlipiu.

Skład mistrzowskiej drużyny prowadzonej przez Mirosławę Kopeć: Nel Niezgoda, Klaudia Rogala, Angelika Senczyszyn, Benita Wożniak, Klaudia Kochanek, Paulina Misiaszek, Agnieszka Wójtowicz, Agnieszka Dymon, Aleksandra Wrona, Klaudia Kurpaska, Justyna Gądek.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Klaudia Polak z drużyny Gimnazjum w Oleśnie .

Nagrody dla zwycięskich drużyn, które ufundował Zarząd Powiatu Dąbrowskiego w imieniu Starosty Tadeusza Kwiatkowskiego wręczał Paweł Piotrowicz.

źródło: MGOSiR