Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

23 listopada 2023 | komentarze 2

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującego, który poruszał się z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał 13 punktów karnych i został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych.

22.11.br. funkcjonariusze z Dąbrowy Tarnowskiej, nadzorując ruch pojazdów na terenie powiatu dąbrowskiego, około godz. 11.30., w miejscowości Wola Szczucińska na drodze wojewódzkiej nr 982 zatrzymali do kontroli 36-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego.

Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał audi z prędkością 110 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 zł. 36-latek otrzymał także 13 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami, kierujący musi „pożegnać się” z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak w tym czasie będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości jazdy do panujących warunków na drodze .Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 25 listopada 2023 o 18:15
  Dąbrowianin :
  A kiedy policja zajmie się tymi, którzy przechodzą przez ulicę mając daleko gdzieś, czy ktoś jedzie, czy nie oraz tymi, którzy przechodzą rozmawiając w najlepsze przez komórki? Jeśli chodzi, to przypominam, że jawnie łamią prawo, gdyż wyraźnie jest powiedziane, że nie wolno tego robić!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)
 2. 29 listopada 2023 o 21:37
  Krzysztof :
  A co jest złego w tym że ktoś rozmawia przez komórkę? Jeśli taka osoba przy pasach zwróci uwagę że będzie przechodzić przez ulicę, że tu jeżdżą samochody, rozejrzy się to nie widze powodu żeby przed pasami kończyć rozmowę przez komórkę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)