Dzisiaj:
Sobota, 24 lutego 2024 roku
Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz, Lucjusz, Maciej, Piotr

SUKCES BIAŁEGO TYGODNIA

8 czerwca 2022 | Brak komentarzy

Ponad sto pięćdziesiąt konsultacji, porad i badań, które wykonano w Mościckim Centrum Medycznym. I wielu mieszkańców Mościc, którzy pomyśleli o własnym zdrowiu lub zdecydowali, że zrobią to w najbliższej przyszłości.

Takie są efekty Białego tygodnia – profilaktycznego cyklu diagnostycznego, którym spółka we współpracy z Radą Osiedla Mościce promowała zdrowie.


Najważniejszym sukcesem akcji był fakt, że listy chętnych na większość zaproponowanych działań wypełniły się w całości. Biały tydzień potwierdził starą prawdę, że profilaktyka medyczna jest najbliższa osobom w dojrzałym wieku. Zachorowania na Covid-19 często pozostawiły w organizmach Pacjentów różnego rodzaju problemy zdrowotne. Dlatego dużą popularnością cieszyły się porady kardiologiczne, z których skorzystało 16 osób. Pacjenci ci wykonywali wcześniej także badanie EKG, którego wyniki były podstawą do dalszych konsultacji. Popularne było również badania wzroku, na które zdecydowało się w sumie 32 osoby. Pacjentki chętnie wykonywały ginekologiczne USG i korzystały z porad w tym zakresie, a Pacjenci przeprowadzali urologiczne badanie tego typu. Nie brakowało mieszkańców Mościc, którzy zdecydowali się porozmawiać o swojej diecie.

Tych, którzy nie zdążyli podczas Białego tygodnia zachęcamy do zainteresowania się swoim zdrowiem i regularnego wykonywania badań profilaktycznych w Mościckim Centrum Medycznym. Radzie Osiedla Mościce bardzo dziękujemy za współpracę przy organizacji wydarzenia.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)