Czwartek, 16 maja 2024 roku
Andrzeja, Jędrzeja, Szymona, Wieńczysława

Sukces dąbrowskich łuczników

26 lutego 2012 | Brak komentarzy

W sobotę, 25 lutego odbyły się „Halowe Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików w Łucznictwie”. Zawody odbyły się w Dobczycach, startowało ponad 50-ciu zawodników, w tym „Dąbrovia” wystawiła 9 zawodników.

Młodzi zawodnicy spisali się znakomicie. Grzegorz Warias został Mistrzem Województwa w kategorii Młodzik Młodszy, a jego koleżanka Wiktoria Malik V-ce Mistrzynią, 5 miejsce zajął Artur Foszcz.

W kategorii Dzieci Starsze Bartosz Warias zajął 3 miejsce, a Jakub Dojka został sklasyfikowany na 5 lokacie. Na pochwałę zasługuje również grono zawodników, którzy mają krótki staż w łucznictwie: trójka rodzeństwa Forgiel i A. Pagos. Agata Forgiel w swoim pierwszym starcie na zawodach zajęła 4 miejsce (dzieci młodsze), a jej starsze koleżanki w kategorii młodziczka starsza: Anna Forgiel – brązowy medal, a jeden punkt za nią Aleksandra Pagos.

Zespołowo klub „Dąbrovii” uplasował się na 2 miejscu, zdobywając tym samym tytuł „Halowego V-ce Mistrza Małopolski w kat. Młodzików i Dzieci na rok 2012”. Na podium stawali ponadto: złoto – Grot Zabierzów, brąz Sokole Oko Zawadka.

To już kolejne sukcesy dąbrowskich łuczników na Mistrzostwach Województwa; 2 tygodnie temu, w kategorii seniorskiej tytuł Halowego Mistrza Małopolski obronił Jakub Kot.

opracowanie: MLKS „Dąbrovia”

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)