Dzisiaj:
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku
Bereniki, Julianny, Justyna, Marii, Waleriana

SZCZUCIN: ZJAZD ZABYTKOWYCH SAMOCHODÓW

24 kwietnia 2023 | Brak komentarzy

W niedzielę, 23 kwietnia 2023 roku na terenie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie spotkali się sympatycy pojazdów zabytkowych.

Krakowski Automobilklub otworzył sezon 2023r. wyjazdem samochodów zabytkowych z parkingu siedziby GDDKiA Odział Kraków, a  zakończył się na terenie Muzeum Drogownictwa.

Trasę pokonało 33 pojazdy, których wystawę wzbogaciły zabytkowe egzemplarze samochodów i motocykli lokalnych pasjonatów. Na muzealnym placu dumnie prezentowano perełki motoryzacji z okresu międzywojennego i powojennego oraz bardziej nam współczesne, jednak nie młodsze niż 1990 rok. Entuzjastów oczarowały zadbane silniki pod lśniącymi maskami pojazdów, właściciele pojazdów chętnie dzielili się swoją wiedzą i pasją. Historia drogownictwa wiąże się bezpośrednio z historią motoryzacji i obie się przenikają, dla tego otwarto ekspozycje muzealne, uruchamiano również zabytkowy sprzęt drogowy, mówiąc o historii drogownictwa przez pryzmat automobilizmu. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło ponad 1300 osób oraz 51 zabytkowych aut i motocykli.

Wydarzenie przyciągnęło całe rodziny, wszyscy młodzi uczestnicy zlotu otrzymali odblaskowe plecaki.

fot. Mateusz Kolano


fot. Monika Skrzydlewska (GDDKiA w Krakowie-pojazdy zabytkowe, które startują w rajdzie do Szczucina).


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)