Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

SZPITAL GOTOWY NA CZWARTĄ FALĘ PANDEMII

27 sierpnia 2021 | komentarzy 5

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny może przyjąć 60 pacjentów chorych na Covid-19 – poinformował starosta dąbrowski.

Lesław Wieczorek w programie Słowo za Słowo wyraził nadzieję, że nie sprawdzą się czarne scenariusze, ale zapewnił jednocześnie, że szpital jest gotowy na przyjęcie większej liczby osób, które będą wymagać hospitalizacji w związku z zakażeniem koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia przewiduje duży wzrost zakażeń na przełomie września i października.

To są niepokojące informacje. Szpital dąbrowski jest przygotowany na to. Ja przypomnę, że jesteśmy w tej chwili nadal największym szpitalem covidowym w Małopolsce. Mamy zabezpieczone 60 łóżek. W każdej chwili możemy przyjąć większą liczbę pacjentów. Obecnie sytuacja jest stabilna. Na oddziale covidowym przebywa kilku pacjentów.

Obecnie w powiecie dąbrowskim zaszczepiło się nieco ponad 30 procent mieszkańców. Starosta ma nadzieję, że te dane się zmienią ponieważ w najbliższym czasie będą organizowane kolejne plenerowe punkty szczepień.

Niedawno mieszkańcy Powiśla mogli się zaszczepić podczas koncertu z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Dane nie są najlepsze jeśli chodzi o nasz powiat. Wyszczepień mamy na poziomie nieco ponad 30 procent. Jednak muszę powiedzieć, że są inicjatywy które promują szczepienia. Chciałbym szczególnie podziękować Kołom Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeniom, które podjęły takie działania i w kilku miejscowościach zorganizowano szczepienia, jak chociażby w miejscowości Luszowice czy w Woli Mędrzechowskiej. Niebawem będzie także szczepienie w miejscowości Lubasz i w Smęgorzowie.

Tymczasem Minister Zdrowia, w kontekście czwartej fali koronawirusa zapowiada powrót do stref: czerwonej, żółtej i zielonej. Ma to zależeć m.in. od liczby zaszczepionych osób w danym powiecie.

czytaj więcej

źródło: RDN Małopolska


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 30 sierpnia 2021 o 22:23
  uważny :
  Do starosty pytanie: Czy ma pan również pełną obsadę lekarsko -pielęgniarską i inny personel pomocniczy do leczenia chorych ,bo same łóżka nie wystarczą.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 12)
 2. 31 sierpnia 2021 o 14:39
  Obserwator :
  Czy w dalszym ciągu ordynatorem oddzialu Zakazanego jest lekarz który kwestionuje wirusa i jest przeciwny szczepieniom?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 15)
 3. 31 sierpnia 2021 o 16:24
  Krzysztof :
  Oj to lekarze już ręce zacierają bo znów wielka kasa będzie płynąc szerokim, oj szerokim strumieniem a roboty będzie niewiele.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 15)
 4. 31 sierpnia 2021 o 16:44
  uważny :
  Dla pracujących z pełnym zaangażowaniem, poświęceniem niech będą odpowiednie pieniądze ale dla chcących podczas dyżurów odpoczywać ,leniuchować nie powinno być miejsca.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 7)
 5. 31 sierpnia 2021 o 19:42
  do Krzysztofa :
  Nie pisz bzdur.Przyjdź do szpitala i zobacz,co sie dzieje w czasie zaostrzenia pandemii.Zobacz jak wygląda praca,gdy personel nie ma czasu zjeść,napić się herbaty czy wyjść do toalety.Wtedy przestaniesz kpić i wypominać kasę.Nie chciał byś jej miec i pracować w takich warunkach.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)