Niedziela, 5 maja 2024 roku
Ireny, Ity, Piusa, Teodora, Waldemara, Zdzibora

Trójbój lekkoatletyczny

15 czerwca 2012 | Brak komentarzy

15.06.2012r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej zostały przeprowadzone ostatnie szkolne zawody sportowe w ramach realizacji Sportowego Szkolnego Kalendarza.

Tym razem o tytuły mistrzowskie gminne i powiatowe walczyli uczniowie szkół podstawowych w indywidualnym w trójboju lekkoatletycznym. W programie zawodów był bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczka palantową.

Wyniki dziewcząt w kategorii Mistrzostw Gminy :

Bieg na 60 m :

I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobyła Aleksandra Benenowska ze Sz.P. Nr 2 w D.T. -9,44s

II miejsce – V-ce Mistrz Gminy – Klaudia Byszewska – Sz.P. Nr 1 D.T. -10,31 s

III miejsce – Aleksandra Wałaszek – Sz.P. Nr 1 D.T. – 10,32 s

Skok w dal :

Mistrz Gminy – Aleksandra Benenowska – 3,60 m – uczennica Sz.P. Nr 2 D.T.

V-ce Mistrz – Klaudia Byszewska – 3,20 – Sz.P. Nr 1 D.T.

III miejsce – Sylwia Myca – 3,15 – Sz.P. Nr 1 D.T.

Rzut piłeczką palantową :

I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobyła Angelika Jarocińska – 22 m – Sz.P. Nr 2 D.T.

V-ce Mistrz Gminy – Jagoda Bartula – 19 m – Sz.P. Nr 2 D.T.

III miejsce – Emilia Chrościńska – 16 m – Sz.P. Nr 2 D.T.

Wyniki chłopców – Mistrzostwa Gminy :

I miejsce – Mistrz Gminy – Dawid Lizak – z czasem 9,2 s – ze Sz.P. Nr 2 D.T.

V-ce Mistrz Gminy – Filip Cygan – 9,5 s – Sz.P. Nr 1 D.T.

III miejsce – Patryk Pietras – 9,8 s – Sz.P. Nr 1 D.T.

Skok w dal:

Mistrzostwo Gminy zdobył Filip Cygan skokiem na odległość 3,6 m – Sz.P. Nr 1 D.T.

V-ce Mistrz Gminy – Dawid Lizak – 3,45 m – uczeń Sz.P. Nr 2 D.T.

III miejsce – Przemysław Florek – 3,35 m – Sz.P. Nr 2 D.T.

I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobył Filip Cygan – 31,5 m – Sz.P. Nr 1 D.T.

II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Gminy zdobył Dawid Lizak – 31 m – Sz.P. Nr 2 D.T.

III miejsce – Szymon Siudut – 30,5 m – Sz.P. Nr 2 D.T.

Natomiast w walce o tytuł Mistrza Powiatu sumowane były punkty zdobyte w każdej konkurencji i tak w kategorii dziewcząt tytuł Mistrza Powiatu wywalczyła Anna Kaczówka ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu zdobywając 132 pkt .

Tytuł V-ce Mistrza Powiatu ze 113 pkt zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Aleksandra Benenowska .

III miejsce – Oliwia Drąg – 112 pkt – uczennica Szkoły Podstawowej w Oleśnie .

IV miejsce – Gabriela Kusion – 109 pkt – Sz.P. Bolesław

V- Julia Kogut – 106 pkt – Sz.P. Radgoszcz

VI – Weronika Kacała – 102 pkt – Sz.P. Radgoszcz

Wśród chłopców I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobył Dawid Lizak – 89 pkt – uczeń szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej .

II miejsce – V-ce Mistrz Powiatu – Filip Cygan – 86 pkt – Sz.P. Nr 1 Dąbrowa Tarnowska

III miejsce – Jakub Frąc – 79 pkt – Sz.P. Radgoszcz

IV- Jakub Kiwior – 77 pkt – Sz.P. Olesno

V- Mariusz Ziemian – 74 pkt – Sz.P. Olesno

VI- Piotr Ślączkowski – 73 pkt – Sz.P. Radgoszcz .

Nagrody dla zwycięzców – puchary, medale, dyplomy w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Starosty Powiatu Dąbrowskiego wręczali nauczyciele wychowania fizycznego – Krzysztof Niemiec i Grzegorz Kozaka.

źródło: MGOSiR