Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

TRWA GŁOSOWANIE W WYBORACH PARLAMENTARNYCH I REFERENDUM

15 października 2023 | Brak komentarzy

W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych – w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów – oraz w referendum ogólnokrajowym.

Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza i referendalna.


Państwowa Komisja Wyborcza w dzień wyborów ma mieć cztery konferencje prasowe. Pierwsza z nich odbyła się o godz. 10.00. Jak powiedział podczas konferencji przewodniczący PKW Sylwester Marciniak, okręgowe komisje poinformowały o kilku zdarzeniach. W Legnicy w lokalu jednej z obwodowych komisji wyborczych nie było energii elektrycznej, ale awaria została już usunięta. Sylwester Marciniak dodał, że z kolei okręgowa komisja w Słupsku powiadomiła PKW, że w jednej z obwodowych komisji znalazły się błędne spisy wyborców, ale urząd wydrukował już poprawne spisy i niezwłocznie dostarczył do komisji. Również w tym okręgu w jednej z miejscowości – w tym i w lokalu komisji wyborczej – brakowało energii elektrycznej, ale awaria ta także została już usunięta – wyliczał szef PKW.

Kolejne konferencje prasowe PKW zaplanowano na godz.: 13.30, 18.30 i 22. O godz. 13.30 PKW ma podać pierwsze informacje o frekwencji wyborczej oraz ewentualnych incydentach. Komisja nie będzie podawała frekwencji referendalnej.

Do głosowania w wyborach uprawnionych jest 29 mln 91 tys. 533 wyborców; wybory odbywają się w 31 tys. 497 obwodach głosowania.

czytaj więcej

JAK ODDAĆ WAŻNY GŁOS?

źródło: Radio Kraków

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)