Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

Trzecia rocznica śmierci Agaty Mróz

4 czerwca 2011 | komentarze 3

Pokazałam wam, jak walczyć, wy musicie nauczyć się zwyciężać – takie przesłanie pozostawiła po sobie Agata Mróz, znakomita siatkarka, która dokładnie trzy lata temu przegrała walkę z białaczką.

Testament i osoba Agaty nie zostały zapomniane. Od ponad roku z inicjatywy m.in. Ryszarda Mroza, ojca dwukrotnej mistrzyni Europy, działa fundacja „Kropla Życia”, a wkrótce zostanie ukończony film poświęcony siatkarce.

– Pamięć o Agacie jest ciągle żywa. Spotykamy się z ciepłymi słowami, dowodami sympatii i wsparcia. Agata nadal żyje w sercach i ludzkiej pamięci – mówi wprost Jacek Olszewski, mąż wielokrotnej reprezentantki Polski.

Dla Olszewskiego śmierć żony nie oznaczała końca walki. Dwa miesiące przed zgonem 26-letniej wówczas Agaty Mróz na świat przyszła ich córka Liliana, która dziś jest radosnym i pełnym życia dzieckiem.

Lilka ma dopiero trzy latka nie jest jeszcze świadoma okoliczności, w jakich się urodziła – dodaje. Mężczyzna przyznaje, że sam do końca nie pogodził się ze śmiercią Agaty i zapewne tak już pozostanie. Przegrany bój o życie ukochanej kobiety nie oznaczał jednak zamknięcia na cierpienie innych.
Jacek Olszewski wspiera założoną w Mysłowicach fundację „Kropla Życia”. Organizacja działająca pod imieniem Agaty Mróz stara się podnosić świadomość społeczną dotyczącą krwiodawstwa oraz transplantacji i przeszczepu szpiku kostnego. „Kropla Życia” otoczyła opieką siatkarski memoriał Agaty Mróz. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja imprezy, której patronują Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa, żony trzech polskich prezydentów.
Z powodu Światowych Targów Górniczych zawody zostaną rozegrane w hali widowiskowo-sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej , a nie jak dotychczas w katowickim „Spodku”. Trzydniowemu (9-11 września), siatkarskiemu świętu z udziałem reprezentacji Polski, Słowacji, Chorwacji i Rosji towarzyszyć będą między innymi akcje pobierania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

czytaj więcej

źródło:

Gazeta Krakowska


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 4 czerwca 2011 o 16:12
  kasia R :
  Pamietam i ciągle nie mogę się pogodzić z jej odejściem
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 2. 4 czerwca 2011 o 16:16
  lechu :
  Podziwiałem jej walkę z chorobą i co jakiś czas wracam do niej myślami (*)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 3. 4 czerwca 2011 o 16:25
  Patka :
  [*]
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)