Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR STAROSTY

23 kwietnia 2023 | Brak komentarzy

W sobotnie, słoneczne popołudnie, 22 kwietnia 2023 roku rozegrano XIII Powiatowy Turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Dąbrowskiego organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dąbrowie Tarnowskiej.

W imieniu organizatorów turniej otwarł Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który powitał licznie zgromadzonych zawodników oraz sympatyków piłki nożnej, życząc wszystkim wspaniałej zabawy i sportowych emocji.

Podziękował również drużynom za przyjęcie zaproszenia do udziału w tym sportowym wydarzeniu organizowanym z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak podkreślił turniej wraz z Turniejem z okazji Święta Niepodległości, już na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych na terenie naszego powiatu.

Powodzenia drużynom i bezpiecznej gry życzył również Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Wolak. Do życzeń dołączyli również Anna Janczak Wicedyrektor dąbrowskiego „ogólniaka” oraz Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Mirosław Panek.

Po oficjalnym otwarciu turnieju drużyny rozpoczęły sportową rywalizację o Puchar Starosty. Mecze rozegrano w dwóch grupach, po których odbyły się jeszcze mecze półfinałowe i finałowe. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia Bogusław Męcnarowski.

Ostateczna klasyfikacja drużynowa XIII Powiatowego Turnieju piłki nożnej o Puchar Starosty Dąbrowskiego z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kształtuje się następująco:

I miejsce – BMS Metal

II miejsce – ZBUD
III miejsce – Gmina Gręboszów i Przyjaciele
IV miejsce – Przedsiębiorcy
V miejsce – Policjanci
VI miejsce – Strażacy
VII miejsce – Samorządowcy i Nauczyciele
VIII miejsce – MK GEO Usługi Geodezyjne

Tytuł i statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju wywalczył Artur Nowak ze zwycięskiej drużyny.

Puchary, medale, statuetkę dla „Najlepszego strzelca” oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego, wręczał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z współorganizatorami.

powiatdabrowski.pl

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)