Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

URATOWALI SENIORKĘ

2 lutego 2023 | Brak komentarzy

Prognozy na najbliższe dni zapowiadają, że znów za oknami może być mróz. Wiele osób narażonych jest na utratę życia i zdrowia wskutek wychłodzenia organizmu.

Osoby bezdomne, starsze, schorowane, potrzebują naszej pomocy. Dzięki prawidłowej reakcji zgłaszającego, 87-latka której groziło wychłodzenie otrzymała pomoc na czas.

02.02.br. dyżurny dąbrowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o starszej kobiecie, która może potrzebować pomocy. Kobieta miała znajdować się w Dąbrowie Tarnowskiej u zbiegu ulic Warszawskiej, Berka Joselewicza i świętego Jana. Temperatura tej nocy oscylowała poniżej 0 stopni Celsjusza. Policjanci po dojechaniu na miejsce zastali zdezorientowaną i zmarzniętą seniorkę, która otoczona była opieką ze strony przechodniów a następnie trafiła pod fachową opiekę załogi pogotowia ratunkowego. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami starsza pani podała swoje dane i adres zamieszkania. 87-latka została zabrana do szpitala. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania mieszkanki Dąbrowy Tarnowskiej i powiadomili o zajściu jej członka rodziny. Jak się okazało, 87-latka tej nocy wyszła z domu niezauważona przez domowników. Gdyby nie czujność obywateli jej życie mogło być zagrożone.

Z uwagi na utrzymujące się nadal niskie temperatury na zewnątrz ciągle apelujemy o informowanie służb w przypadku, kiedy widzimy osobę mogącą znajdować się w sytuacji zagrażającej jej życiu lub zdrowiu. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę „BEZDOMNOŚĆ” i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem. Przy czym w przypadku potrzeby pilnej interwencji należy jednak dzwonić na numer 112.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)