Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

UTW – MUZYCZNIE, WIOSENNIE I ROMANTYCZNIE

24 kwietnia 2024 | komentarze 2

19.04.2024 r. 50-osobowa grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury spędziła atrakcyjny czas w Kielcach.

Głównym celem wyjazdu był wieczorny koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga. Wiosenne popołudnie dąbrowscy seniorzy spędzili w Alei Sław, spacerując wzdłuż parkowej ścieżki z popiersiami znanych postaci z życia kulturalnego Polski i świata.


Po smacznym obiedzie przyszedł czas na „artystyczny deser” w postaci koncertu w Filharmonii Świętokrzyskiej zatytułowanego „BARWY ROMANTYZMU”. Grała Orkiestra Symfoniczna FŚ pod batutą Zygmunta Rycherta, solistką była skrzypaczka Ewelina Nowicka. W repertuarze znalazły się takie utwory jak: „Uwertura do opery Alceste” Christophera Glucka, „Koncert na skrzypce i orkiestrę F-dur op.70” Ludomira Różyckiego, oraz „I Symfonia B-dur Wiosenna op.38” Roberta Schumanna. Była to wspaniała uczta artystyczna, pokazująca – jaką zaletą jest słuchanie muzyki „na żywo” w profesjonalnym wykonaniu i w prawdziwej, pięknej sali koncertowej z dobrą akustyką.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach realizacji przez UTW projektu pn.”Aktywni nie liczą lat”, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego – jako zadania publicznego w obszarze działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym pn. „Aktywny Senior”.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 24 kwietnia 2024 o 16:37
  XXX :
  "Poważna sprawa"! Brawo dąbrowscy Seniorzy!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 2. 25 kwietnia 2024 o 08:26
  jA :
  Koncert" na żywo" w Filharmonii to jt coś
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)