Czwartek, 16 maja 2024 roku
Andrzeja, Jędrzeja, Szymona, Wieńczysława

V Edycja Świątecznego Turnieju Tenisa Stołowego

17 grudnia 2012 | komentarze 2

Za nami V Edycja Świątecznego Turnieju Tenisa Stołowego organizowanego przez Stowarzyszenie LZS Gminy Mędrzechów, Urząd Gminy oraz LZS Mędrzechów.

W sobotę 15 grudnia w Hali Sportowej w Mędrzechowie przy jedenastu stołach walczyło 45 zawodników w różnym wieku (najmłodszy miał 6 lat). Turniej podzielono na dwie kategorie. W jednej z nich rywalizowali amatorzy, których zgłosiło się 32. Drugą grupę utworzyli natomiast zawodnicy zrzeszeni w PZTS, których było 12.

Ogólnie celuloidową piłeczkę odbijali gracze z Tarnowa, Żabna, Olesna, Słopnic, Mędrzechowa, Radgoszczy, Małca, Odmętu, Grądów, Woli Mędrzechowskiej oraz Lubasza. Nad przebiegiem zawodów czuwał prezes TZTS  Stanisław Dychtoń, Adam Kieroński oraz Konstantyn Pushkariov . W imieniu organizatorów dziękujemy im za pomoc.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych i wręczeniu upominków dla najmłodszego zawodnika turnieju  Szymona Tobiasza oraz jedynej dziewczyny  Agaty Rozkuszki można było rozpocząć rywalizację.

W turnieju amatorów grano starym systemem rosyjskim. Po kilku godzinach gry w pierwszym półfinale  Sławomir Florek pokonał  Jakuba Olechnego. Drugim finalistą został  Andrzej Rusek, który pewnie ograł  Mirosława Łuszcza. W pierwszym finale Florek 3:0 zwyciężył Ruska, który „wylądował” po drugiej stronie tabeli. Tam znów musiał rywalizować z Łuszczem, który wcześniej 3:2 pokonał Olechnego. I tym razem Rusek 3:0 rozgromił Łuszcza. W drugim finale po raz kolejny lepszy był jednak Sławomir Florek (wynik 0:3), który tym samym został zwycięzcą całego turnieju dla amatorów.

Pozostałe Miejsca

Do zawodów dla graczy zrzeszonych zgłosiło się 12 zawodników. Grano normalnym systemem o wszystkie miejsca. Po kilkunastu pojedynkach przyszedł czas na półfinały. Na pierwszym stole Rafał Tatarczuch 3:2 ograł  Kamila Janiszewskiego. Na drugim natomiast Zenon Woliński  3:1 pokonał Dariusza Cholewę. W finale Tatarczuch nie pozwolił na wiele Wolińskiemu Z. wygrywając 3:0 i tym samym staną na najwyższym stopniu podium. Z drugiej strony tabelki 5 meczy z rzędu wygrał Kazimierz Tobiasz, który niespodziewanie powalczył o drugie miejsce. Nie sprostał jednak Zenonowi Wolińskiemu, który dzięki wygranej 3:0 uplasował się na 2 pozycji.

1 : Tatarczuch Rafał ( UKS Villa-Verde Olesno )

2 : Woliński Zenon ( LZS Mędrzechów )

3 : Tobiasz Kazimierz ( LZS Mędrzechów )

4 : Misiaszek Wojciech ( UKS Villa-Verde Olesno )

5 : Janiszewski Kamil ( UKS Villa-Verde Olesno )

6 : Cholewa Dariusz ( UKS Sokół Żabno )

7 : Gajewski Dominik ( LZS Mędrzechów )

8 : Lech Sylwester ( UKS Sokół Żabno )

9 : Woliński Andrzej ( LZS Mędrzechów )

10: Jastrzębski Dawid( LZS Mędrzechów )

11 : Woliński Radosław ( LZS Mędrzechów )

12 : Dziedzic Piotr ( KS Spektrum Karpol Słopnice )

Turniej przebiegał w miłej i przed świątecznej atmosferze. Gracze, którzy zajęli czołowe 5 miejsc otrzymali pamiątkowe upominki. Zapraszamy za rok na kolejny Świąteczny Turniej do Mędrzechowa !