Dzisiaj:
Niedziela, 22 maja 2022 roku
Emila, Heleny, Jana, Julii, Wiesława, Wisławy

W GMINIE SZCZUCIN POWSTANĄ MIESZKANIA DLA NAJUBOŻSZYCH

8 maja 2022 | 1 komentarz

Budynek socjalny powstanie na obrzeżach Szczucina przy wylocie na Lubasz i Delastowice. Będzie w nim 8 mieszkań, w tym dwa chronione. Będą mogły tam zamieszkać osoby, których nie stać na samodzielne utrzymanie mieszkania.

Samorząd otrzymał właśnie dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. To oznacza, że można ruszać z przetargiem.

Teraz będziemy przygotowywać procedurę przetargową, aby móc wybudować ten bardzo potrzebny budynek – dla osób korzystających z opieki społecznej, aby można było tam pomieszkać przez jakiś czas. Musimy również pamiętać, że nieszczęścia czasami się zdarzają i musimy również mieć zabezpieczone miejsce na wypadek np. jakiegokolwiek pożaru domu mieszkalnego, aby tym osobom, które nie będą mogły znaleźć miejsca u rodziny również dać ten dach nad głową na jakiś okres, aby te osoby mogły powrócić do równowagi – mówił w programie Słowo za Słowo zastępca burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski.

Mieszkania mają być gotowe po nowym roku. Całkowity koszt to 1 mln 200 tys. złotych. Gmina otrzymała 85% dofinansowania z BGK.

źródło: RDN Małopolska

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 9 maja 2022 o 06:48
    XXX :
    Bocianom życzymy doczekania się licznego potomstwa.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)