Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

W GMINIE: ZAPRZYSIĘŻENIE RADNEGO

2 czerwca 2024 | komentarze 2

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, w miejsce Stanisława Ryczka zaprzysiężono Mariusza Toczka, lokalnego przedsiębiorcę, który zdobył kolejno najwyższą liczbę głosów na liście.

Stanisław Ryczek dobrowolnie zrezygnował z mandatu radnego, o czym po raz pierwszy poinformował publicznie podczas wernisażu prac Wioletty Dziedzic w MBP.

Postanowieniem komisarza wyborczego w Tarnowie z 13 maja w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego rady miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej stwierdza się wygaśnięcie z dniem 10 maja 2024 r. mandatu radnego wybranego do rady miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 13 KWW Niezależni Ziemi Dąbrowskiej z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu. Radnym, którego mandat wygasł jest Stanisław Ryczek. (…).

Drugie postanowienie w sprawie obsadzenia mandatu radnego rady miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Postanawia się o wstąpieniu na brakujący mandat w okręgu wyborczym nr 2 właściwym dla wyboru rady miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Mandat obejmuje p. Mariusz Kazimierz Toczek, kandydat z listy nr 13 KWW Niezależni Ziemi Dąbrowskiej, który w wyborach przeprowadzonych 10 kwietnia 2024 r. uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu – odczytał przewodniczący rady miejskiej, Wiesław Mendys.

Wierny Konstytucji i prawu Rzeczpospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców – odczytał rotę ślubowania przewodniczący, na co nowy radny odpowiedział: Ślubuję! Tak mi dopomóż Bóg!

Jest mi niezmiernie miło, że mogę objąć tak szczytny urząd, jakim jest urząd radnego miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska i tak jak przeczytał p. przewodniczący wcześniej, chcę dochować tego ślubowania w pełnym tego słowa znaczeniu – powiedział Mariusz Toczek.

Mariusz Toczek jest lokalnym przedsiębiorcą. Prowadzi firmę informatyczną, komputerową – poinformował przewodniczący rady miejskiej.

Ponieważ sesja była nadzwyczajna podjęto głównie uchwały budżetowe, dotyczące zmian w budżecie gminy Dąbrowa Tarnowska i Długoletniej Prognozie Finansowej. Zwołano ją również z racji rezygnacji z mandatu radnego Stanisława Ryczka i przyjęcia ślubowania przez nowego radnego, Mariusza Toczka.

Podjęto również uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego gminy Dąbrowa Tarnowska w związku ze zmianą ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. I tu wywiązała się dyskusja radnych, gdyż co prawda ustawa obliguje samorządy do podjęcia uchwał na jej podstawie, ale może to nie do końca być z korzyścią dla mieszkańców, stąd niektórzy radni byli za tym, by jeszcze powstrzymać się z głosowaniem. Do momentu sesji zaledwie około 6 gmin przyjęło te uchwały.

us


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 2 czerwca 2024 o 20:20
  :) :
  SERDECZNE Gratulacje :) Takich radnych potrzebuje dt
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 10)
 2. 7 czerwca 2024 o 22:04
  rum :
  to czekamy na spelnienie jednej z obietnic czyli korty tenisowe
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)