Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

W SZPITALU BEZ ZMIAN

21 marca 2024 | komentarze 3

Procedura trwała długo, ale wszystko jest już jasne. Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej nadal będzie Łukasz Węgrzyn.

Mówił o tym w audycji Słowo za Słowo starosta dąbrowski Lesław Wieczorek.

Zarząd powiatu podjął decyzję o powołaniu Łukasza Węgrzyna na dyrektora ZOZ-u. Dziś podczas sesji wręczymy mu tę nominację. Kadencja trwała będzie 6 lat. Zdaniem zarządu, radnych, nasza jednostka jest prowadzona bardzo dobrze, rozwija się, cały czas trwają inwestycje. To jest właściwa osoba na to stanowisko.

Przed dyrektorem stoją wyzwania.

Szpitale borykają się z brakiem specjalistów i taka sytuacja także u nas występuje. Jako społeczeństwo starzejemy się i pacjentów stale przybywa. Potrzebni są specjaliści. Mieliśmy problem z rejestracją, z kolejkami. W tej chwili zwiększona jest liczba pracowników rejestracji, jest system kolejkowy zainstalowany.

Zarząd powiatu dąbrowskiego dwukrotnie ogłaszał konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, w październiku i listopadzie ubiegłego roku. W obydwu przypadkach nie zgłosiła się wymagana liczba kandydatów, czyli co najmniej dwóch.

Zgodnie z przepisami, to zarząd powiatu nawiązuje stosunek pracy na okres 6 lat, albo zawiera umowę cywilnoprawną z osobą przez siebie wskazaną po zasięgnięciu opinii komisji konkursowej. Tak też się stało.

Łukasz Węgrzyn obejmując w listopadzie 2014 r. stanowisko dyrektora ZOZ-u w Dąbrowie Tarnowskiej przejął placówkę w nie najlepszej kondycji finansowej. Zgodnie z zatwierdzonymi sprawozdaniami finansowymi ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej w latach 2010-2014 generował straty. Począwszy od 2015 r. dzięki sprawnemu zarządzaniu sytuacja finansowa ulegała stopniowej poprawie. ZOZ co roku generuje zysk.

W ciągu ostatnich lat w placówce przeprowadzono szereg inwestycji za ponad 70 mln zł. Obecnie realizowana jest inwestycja o wartości prawie 9 mln zł. To budowane Centrum Rehabilitacji Powiśla Dąbrowskiego.

W ubiegłym roku uruchomiono Małopolskie Centrum Chorób Zakaźnych. Na realizację tego zadania o wartości ponad 8,26 mln zł ZOZ otrzymał dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 8 mln zł.

źródło: RDN Małopolska


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 24 marca 2024 o 16:31
  Ola :
  No i bardzo dobrze, bo i po co zmieniać coś, co dobrze funkcjonuje:):)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -13 (w sumie : 27)
 2. 25 marca 2024 o 14:27
  do Oli :
  Co dobrze funkcjonuje? Dąbrowski szpital? Wolne żarty
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 22)
 3. 2 kwietnia 2024 o 15:36
  do oli :
  Oluś ale palnęłaś głupotkę, haha
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)