Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

WARSZTATY DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

29 marca 2023 | Brak komentarzy

Już po raz kolejny członkinie kół gospodyń wiejskich z powiatu dąbrowskiego uczestniczyły w EtnoMałopolska – 3 dniowym bezpłatnym szkoleniu dla strażniczek dziedzictwa kulinarnego regionu w Szaflarach, podczas którego zagłębiały wiedzę o naszym dziedzictwie kulinarnym.

Tematem kursu, które odbyło się w dniach 6-8 marca 2023 roku były m.in. wykłady o produktach tradycyjnych i regionalnych Województwa Małopolskiego, o tym jak gdzie i jak prezentować kulinaria i produkty regionalne, motywach pożywienia i kulinariów w dawnej tradycji ludowej oraz gotowaniu po Małopolsku.

Uczestniczki dowiedziały się także, jak ugotować najlepsze danie konkursowe, została im również przekazana marketingowa pigułka wiedzy.

Z kolei w ubiegły weekend w warsztatach uczestniczyli sołtysi oraz członkowie rad sołeckich z powiatu dąbrowskiego. Głównym tematem szkolenia były m.in. wyzwania stojące przed sołtysami i sołtyskami związane z potrzebami usług społecznych różnych grup mieszkańców, planowanie strategiczne i długofalowe w sołectwie zgodnie ze strategią rozwoju województwa, powiatu, gminy i potrzebami mieszkańców, a także metody tworzenia pomysłów i rozwiązań w oparciu o diagnozę potrzeb lokalnych.

W wydarzeniu uczestniczyli również starosta dąbrowski Lesław Wieczorek i wicestarosta Krzysztof Bryk. Wyjazd został zorganizowany przez Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich, do którego należą powiaty Dąbrowski i Proszowicki.

powiatdabrowski.pl


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)