Dzisiaj:
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku
Bereniki, Julianny, Justyna, Marii, Waleriana

WARSZTATY EDUKACYJNE

12 kwietnia 2023 | Brak komentarzy

Działalność muzealna Ośrodka Spotkania Kultur, zgodnie z misją tej placówki, to nie tylko udostępnianie zbiorów, oprowadzanie, ale także warsztaty edukacyjne z szeroką paletą tematyczną, dostosowaną do potrzeb, wieku i percepcji uczestników.

Zajęcia z pasją prowadzą edukatorzy OSK: Paulina Białas i Paweł Chojnowski. W ostatnich tygodniach gościliśmy uczniów młodszych klas ze szkoły podstawowej w Busku-Zdroju.

„Magia starych przedmiotów” umożliwiła samodzielne odkrywanie przez młodych ludzi kultury i historii, pod czujnym okiem moderatorów. 90 minut praktycznych zajęć z artefaktami minęło jak pięć minut.

Prezentacjom warsztatowym z uznaniem przyglądali się potomkowie dąbrowskich Żydów, którzy tego dnia odwiedzili byłą synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej, podzielili się też swoimi refleksjami z młodymi odkrywcami z Buska.
Bardzo trudno, szczególnie pod względem ekonomicznym, powrócić do statystyk wizyt gości w OSK sprzed pandemii i wojny w Ukrainie, ale takie wyprawy, jak ta, dają nadzieję na normalność.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)