Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

WERNISAŻ WYSTAWY POPLENEROWEJ

13 sierpnia 2023 | Brak komentarzy

Ośmioro artystów biorących udział w X edycji Pleneru malarskiego „Barwy Dąbrowy 2023” świętowało w sobotnie popołudnie w galerii Dąbrowskiego Domu Kultury uroczyste otwarcie wystawy prac, które są plonem pleneru.

Dużą część obrazów będzie można zakupić, wspierając kulturę dąbrowską. Organizatorami pleneru byli: DDK i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, zrzeszające artystów z powiatu, a nawet spoza jego granic (region tarnowski i dębicki).

Fotograficzna dokumentacja oferowanych w sprzedaży prac wraz z opisami zostanie w ciągu najbliższych dni opracowana na portalu Facebooka stowarzyszenia twórców i udostępniona na fanpage’u DDK.

Plener odbył się w dniach 10-15 lipca w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach i był częścią tegorocznych obchodów Dni Dąbrowy Tarnowskiej. Na wystawie, która potrwa do połowy września, prezentowane są prace: Moniki Bielat-Sobiczewskiej, Janiny Mikos, Ewy Łazowskiej, Anny Morawiec, Stanisława Strońskiego, Wiktora Mazura, Edmunda Wilka i Dariusza Milasa.

Pięciorgu spośród nich, obecnym na wernisażu podziękowania za wspaniałe prace i udział w plenerze, promującym piękno architektury sakralnej i przyrody, wręczyli: Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski i Witold Morawiec – Wójt Olesna. Wśród gości wernisażu byli także m.in.: Małgorzata Morawiec – Dyrektor Powiatowej i Gminnej Biblioteki w Oleśnie oraz członkowie Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DDK w Dąbrowie Tarnowskiej: Krystyna Guzik, Halina Barabasz i Barbara Kita. Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK i zarazem Sekretarz STKPD podziękował i pogratulował artystom, przybliżył uczestnikom imprezy kulisy organizacyjne pleneru. O ciekawostkach z minionego pleneru lipcowego opowiadał Edmund Wilk – emerytowany pracownik DDK i były Prezes STKPD.

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)