Dzisiaj:
Wtorek, 23 kwietnia 2024 roku
Gerarda, Gerharda, Heleny, Jerzego, Wojciecha

WIECZÓR POETYCKI DARII ŁUCKIEJ

14 września 2023 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zaprasza na wieczór poetycki Darii Łuckiej, który odbędzie się 22.09 (piątek) 2023 roku o godz. 17:00 w Sali Audytoryjnej MBP, przy ul. Polnej 13.

Poetka urodziła się w Rzeszowie, jednak życiowo i zawodowo związana jest z Krakowem. Z wykształcenia jest socjolożką, która patrzy na świat z nutą refleksyjności i dystansu. W wolnych chwilach łapie metafory i próbuje je oswoić.


W „Zapiskach Anieli” – swoim debiucie poetyckim – Autorka przedstawia opowieść tytułowej bohaterki. Opowieść o nadziei i marzeniach, ale też o niepewności i zwątpieniu, snutą w rytmie pór roku, na tle zmieniającej się przyrody. Aniela nie znosi jednak chronologii, jednoznaczności, symetrii; woli to co zamazane, od tego co w konturach. Ma również niezwykły dar: potrafi przekraczać granice czasu i przestrzeni. Dlatego opowiadana przez nią historia będzie nieco przewrotna. I będzie mieć wiele wymiarów.

Wieczór urozmaici występ muzyczny w wykonaniu Bartłomieja Więcka będący dopełnieniem prezentowanej twórczości. Wstęp wolny!

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)