Dzisiaj:
Piątek, 24 maja 2024 roku
Emilii, Iwony, Jana, Michała, Symeona

WYGRANE PROJEKTY UTW

17 kwietnia 2024 | komentarze 2

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury z radością informuje, że w 2024 r. będzie realizował 4 projekty:

1. Projekt pt. „Wciąż aktywni – Seniorzy UTW”- współfinansowany przez Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska . Kwota dotacji – 10 000 zł. W ramach projektu będą realizowane następujące działania: – wykłady z wybranej tematyki, – wyjazd do Wiślicy i do Rytwian, – dofinansowanie do biletów na transmisję spektaklu operowego Madama Butterfly, – wyjazd na spektakl teatralny do Teatru im .L. Solskiego w Tarnowie, – V Spartakiada Dąbrowskich Seniorów „Srebrny Liść Dębu”.


2. Projekt pt.” Wybieramy zdrowie – seniorzy UTW” -współfinansowany przez Powiat Dąbrowski . Kwota dotacji 19 800 zł. W ramach projektu zaplanowano: – wykłady z profilaktyki zdrowia, – zajęcia sportowo- rekreacyjnych na basenie i na sali gimnastycznej, – wyjazdy na Baseny Mineralne w Solcu Zdroju, – zajęcia na kręgielni, – warsztaty taneczne – taniec w kręgu, – wyjazd do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, – spotkanie integracyjne seniorów.

3.Projekt pt. „Seniorzy kurs na kulturę” – realizowany w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2024 roku pn. „Mecenat Małopolski – I edycja”. Kwota dofinansowania 30 000 zł. W ramach projektu uwzględniono: – wykłady, – warsztaty historyczne: 2 seminaria, wyjazdy studyjne do Tarnowa i do Biecza, – warsztaty „Spotkania z filmem”,
– zajęcia rękodzielnicze „Scrapbooking”,
– dofinansowanie do biletów na 2 transmisje spektakli operowych lub koncerty,
– wyjazd do Krakowa do Teatru Słowackiego (zwiedzanie i spektakl teatralny),
– biesiada integracyjna „Noc Świętojańska”, – spotkanie podsumowujące projekt – koncert, wystawa.

4. Kontynuacja 2 – letniego projektu „Aktywni nie liczą lat”- realizowanego w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego pn. „Aktywny Senior”. Kwota dotacji na 2024 r. -15 000 zł. W ramach tego projektu będą: – wykłady, – lektoraty języka angielskiego i niemieckiego, – wyjazd do Filharmonii Świętokrzyskiej na koncert symfoniczny, – zajęcia sportowo – rekreacyjne na basenie i sali gimnastycznej, – warsztaty taneczne. Zarząd aplikował jeszcze do 2 –letniego projektu w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego pn. „Aktywny Senior 2.0” na lata 2024-2025. Czekamy na rozstrzygnięcie.

Łączna kwota już przyznanych dotacji wynosi 74 800 złotych.

Poza w/w projektami zaplanowano szereg działań -między innymi: – z okazji Dnia Kobiet koncert Anny Zarzyckiej, – wyjazd do Dębicy na spektakl operowy „Krakowiacy i Górale”, – tygodniowe wyjazdy do Rabki Zdroju i Iwonicza Zdroju ( rekreacja plus zabiegi), – wyjazdy na koncerty do Teatru w Niecieczy, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Europejskiego Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach, Mościckiego Centrum Kultury, -uczestnictwo seniorów w imprezach kulturalnych organizowanych przez Dąbrowski Dom Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, Gminną Bibliotekę w Oleśnie .
Zapraszamy mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego do wstąpienia w szeregi naszego Stowarzyszenia i korzystania z szerokiej oferty programowej UTW.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 18 kwietnia 2024 o 07:41
  XXX :
  Brawo dąbrowscy Seniorzy! Tak trzymać!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 11)
 2. 18 kwietnia 2024 o 09:04
  jA :
  Program różnorodny-" Co kto lubi". Podziwiam i gratuluję
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 8)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)