Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

Wyniki Łuczniczego Memoriału Trenerów

3 marca 2014 | komentarzy 5

1 marca 2014 roku na hali widowisko-sportowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się XIII już edycja „Memoriału Trenerów: Gerarda Borsy, Janusza Czuba, Janusza Hudyki”. Organizatorami tego turnieju łuczniczego byli MLKS „Dąbrovia” oraz Referat Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, a projekt zrealizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Na otwarciu pojawili się zaproszeni goście w osobie Michała Borsy, Piotra Zająca oraz burmistrza Marka Minorczyka. Niestety nie mogła być obecna Pani Zofia Borsa, ale pamiętała o nas i ufundowała słodkości dla młodych łuczników.

Pani Zofii za pośrednictwem syna wręczony został bukiet kwiatów, jak również pozostałym paniom: Ewie Wołkowickiej, Stanisławie Jabłońskiej oraz Grażynie Gawlik.

Po przybliżeniu sylwetek trenerów i upamiętnieniu ich pamięci minutą ciszy, otwarcia zawodów dokonał Pan Marek Minorczyk, a następnie przystąpiono do rywalizacji w 5 konkurencjach w dwóch kategoriach wiekowych. W tym roku zawody cieszyły sie dużym zainteresowaniem. Wystartowała rekordowa liczba ponad 130 zawodników reprezentujących 15 klubów z trzech województw. Jak zwykle mogliśmy liczyć na wysoki poziom oraz dobrą rodzinną atmosferę. Wszyscy przyznają, że dobrze się czują na zawodach w Dąbrowie Tarnowskiej. Nie zabrakło sportowych emocji.

Kobiecą konkurencję OPEN zdominowały zawodniczki Dąbrovii. Doświadczone seniorki Katarzyna Mickiewicz oraz Agata Bulwa w pojedynkach półfinałowych musiały się zmierzyć ze swoimi koleżankami klubowymi, juniorkami młodszymi Anną Forgiel i Lidią Milas. Katarzyna przegrała z Anną, a Agata po barażu pokonała Lidię. Nieco słabiej poszło w konkurencji męskiej oraz młodzików, ale należy przyznać, że młodzi zawodnicy nabrali doświadczenia w rywalizacji z doświadczonymi łucznikami. Po za tym Dąbrowa Tarnowska słynie z gościnności, więc nie mogliśmy wygrać wszystkiego i pozostawić gości z pustymi rękami.

Piękne, unikatowe statuetki, cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, wręczali: Marek Minorczyk, Piotr Zając oraz Jerzy Kozak. Po dekoracji i zamknięciu zawodów, przyszło pożegnać gości oraz zaprosić ich za dwa tygodnie na Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje Pani Joannie Mendys, za wykonanie foto-relacji z zawodów.

WYNIKI ŁUCZNICZEGO MEMORIAŁU TRENERÓW:

GERARDA BORSY, JANUSZA CZUBA, JANUSZA HUDYKI

1 MARCA 2014 R.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 3 marca 2014 o 13:52
  Sara :
  BRAWO BĄBROVIANKI !!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 2. 3 marca 2014 o 14:35
  mieszkaniec :
  Dabrowa Tarn. to gościnne miasto ale podjum Nasze Dąbrowianki nie oddały nikomu. SUPER
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 3. 3 marca 2014 o 21:18
  Anonim :
  O Jezu, a kto to pisał? Droga redakcjo, może jednak wypadałoby poddać zamieszczane teksty choćby językowej korekcie? Panią? Masakra
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)
 4. 4 marca 2014 o 23:23
  Autor :
  Do Anonim Niestety nie jestem poliglotą i raczej mam umysł ścisły. Zdaję sobie sprawę, że styl , gramatyka i ortografia nie są moją mocną stroną więc serdecznie zapraszam do współpracy i redagowania relacji z imprez sportowych. Niestety wszyscy robimy to społecznie więc nie mogę Panu/Pani zapłacić. Pozdrawiam :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 5. 5 marca 2014 o 17:15
  do autora :
  poliglota to człowiek, który włada wieloma językami obcymi, a ta umiejętność nie jest potrzebna do tego, żeby poprawnie mówić i pisać w ojczystym języku (ja też nie jestem poliglotą ani nawet polonistą)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)