Dzisiaj:
Piątek, 1 grudnia 2023 roku
Długosz, Edmund, Eligiusz, Eliga, Iwa, Natalia, Natalis, Platon, Sobiesława

X ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W SMĘGORZOWIE

25 sierpnia 2023 | Brak komentarzy

Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smegorzów i Urząd Miejski w Dabrowie Tarnowskiej serdecznie zapraszają na festyn rodzinny – „X Święto Ziemniaka w Smęgorzowie – dzieci i młodzież aktywnie spędzają czas wolny”.

To impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń gminnych i cieszy się ogromną popularnością. W tym roku odbędzie się 3 września na boisku sportowym w Smęgorzowie od godziny 16:00.

W bogatym programie przewidziano występy artystyczne, liczne konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, strefę dla dzieci z kącikiem plastycznym, dmuchanym placem zabaw, wata cukrową i popcornem. Zaplanowano pokaz baniek mydlanych, kolorowe warkoczyki i tatuaże Nie zabraknie tradycyjnego ogniska z pieczonymi ziemniakami i kiełbaską. Skosztować będzie można pysznej zupy „Rzodkie ziemnioki” Teresy Rygielskiej i innych smakołyków przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń z naszego regionu. Członkinie SKWS przygotują również wystawę rękodzieła ludowego.

Podczas imprezy, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej pokażą najmłodszym jak poprawnie rozpoznawać grzyby jadalne i trujące. Wieczór umili zespół muzyczny „Albatros”.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Dąbrowa Tarnowska oraz ze środków Fundacji Banku Pekao S.A. w ramach Programu Grantowego Wsparcia Kół Gospodyń Wiejskich 2023”.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)