Sobota, 11 maja 2024 roku
Benedykta, Filipa, Franciszka, Ignacego, Miry

Zawody pływackie – Mistrzostwa Gminy

5 grudnia 2012 | komentarze 3

Realizując Małopolski System Współzawodnictwa Sportowego  5. 12. 2012 r. na Krytej Pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadzone zostały zawody pływackie indywidualne i drużynowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Do walki o tytuły mistrzowskie i awans do zawodów powiatowych stanęło 51 uczestników zawodów. Zawody rozegrane były na dystansie 50 m w stylu klasycznym, grzbietowym, dowolnym i delfinem.  Zawodnik miał prawo startu w jednym stylu. Natomiast drużynowo przeprowadzony był wyścig sztafetowy 8 x 50 m w stylu dowolnym.

Wyniki sztafet:

w kategorii szkół podstawowych I miejsce i awans do zawodów powiatowych zdobyły drużyny dziewcząt i chłopców ze Sz.P. Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Składy sztafet: Klaudia Żurawska, Maria Kobos, Agata Juszczyk, Wiktoria Wieczorek, Aleksandra Wałaszek, Oliwia Kozicka, Wiktoria Pogonowska, Gabriela Kawa.

Chłopcy: Mateusz Minor, Patryk Pietras, Łukasz Tomala, Szymon Świerzyński, Daniel Sitko, Oktawian Majchrowicz Andolfi, Mateusz Szwajkosz i Eryk Augustyński.

Sztafeta gimnazjalistów

I miejsce – Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie : Michał Żurawski. Kamil Mosio, Kamil Dorecki, Tomasz Dorosz, Mateusz Hamielec, Kinga Gawlik, Artur Starzyk i Adrian Stach.

Wyniki rywalizacji indywidualnej – szkoły podstawowe:

W stylu klasycznym I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobyła Wiktoria Wieczorek z czasem 1 :02,31 – uczennica Sz.P. Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce – Aleksandra Wałaszek – 1:05,74 – Sz.P. Nr 1 D.T.

Delfinem I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobyła Wiktoria Pogonowska z czasem 1:01,58 – Sz.P. Nr 1

W stylu dowolnym tytuł Mistrza Gminy zdobyła uczennica Sz.P. Nr 2 Zuzanna Derus z czasem 37,93

II miejsce – Maria Kobos – 42,66 – Sz.P. Nr 1

III – Klaudia Żurawska – 44,76 – Sz.P. Nr 1

IV – Agata Juszczyk – 45,22 – Sz.P. Nr 1

Wśród chłopców I miejsce i tytuł Mistrza Gminy w stylu grzbietowym zdobył Mateusz Szwajkosz z czasem 55,22 – uczeń Sz.P. Nr 1

II miejsce – Michał Zaborek – 56,91 – Sz.P. Nr 2

III – Eryk Augustyński – 1:03,60 – Sz.P. Nr 1

W stylu klasycznym I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobył Michał Walus z czasem 1:01,52 – Sz.P. Nr 2

W stylu dowolnym Mistrzowski tytuł zdobył Mateusz Minor z czasem 40,94 – Sz.P. Nr 1

II miejsce – Oktawian Majchrowicz Andolfi – 41,22 – Sz.P. Nr 1

III – Szymon Świerzyński – 42,72 – Sz.P. Nr 1

IV – Szymon Osak – 43,81 – Sz.P. Nr 1

Rywalizacja wśród gimnazjalistów:

W stylu dowolnym I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobyła Karolina Schab z czasem 36,75 – uczennica Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

II miejsce – Magdalena Foszcz – 40,08 – Gimn. Nr 1

III miejsce- Gabriela Juszczyk – 41,86 – Gimn. Nr 1

IV – Aneta Marek – 51,63 – Gimn. Nr 2

Delfinem I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobyła Kinga Gawlik – 47,36 – Gimn. Nr 2

Klasycznym – I miejsce i mistrzostwo Gminy zdobyła Katarzyna Wenc – 44,34 – Gimn. Nr 1

II miejsce – Anna Jastrząb – 54,52 – Gimn. Nr 1

Styl grzbietowy

I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobyła Patrycja Chwałek – 41,25 – Gimn. Nr 1

II – Agata Sytoń – 1 :01,48 – Gimn. Nr 2

W kategorii chłopców w stylu grzbietowym I miejsce i mistrzowski tytuł zdobył Robert Małek z czasem 52,02 – Gimn. Nr 2

II miejsce – Adrian Stach – 1 : 08,01 – Gimn. Nr 2

W delfinie I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobył Michał Żurawski – 33,38 – uczeń Gimn. Nr 2

II miejsce – Kamil Dorecki – 38,79 – Gimn. Nr 2

W stylu dowolnym I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobył Jakub Wenc – 28,60 – Gimn. Nr 1

II miejsce – Szymon Świerczek – 29,35 – Gimn. Nr 1

III miejsce – Michał Golemo – 31,75 – Gimn. Nr 1

IV miejsce – Tomasz Dorosz – 32,85 – Gimn. Nr 2

Wszyscy zwycięzcy z miejsc I – III w poszczególnych stylach otrzymali dyplomy, medale, które wręczali w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej  Stanisława Początka sędziowie zawodów – Jacek Michoń, Tomasz Kopała oraz gminny organizator sportu – Renata Świątkowska – Wrona.

12 grudnia zwycięzcy z miejsc I – IV będą uczestniczyć w zawodach pływackich na szczeblu powiatu.

źródło: MGOSiR

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).