Wtorek, 30 kwietnia 2024 roku
Bartłomieja, Jakuba, Katarzyny, Mariana

Żużlowcy „Jaskółek” za burtą

14 kwietnia 2012 | Brak komentarzy

Bartosz Zmarzlik – żużlowiec gorzowskiej Stali zwyciężył w rozegranym na torze w Tarnowie finałowym turnieju krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Zwycięzca zdobył w turnieju 12 punktów. Wygrał pewnie cztery wyścigi, a na przeszkodzie w zdobyciu kompletu punktów stanął mu upadek w jednym z biegów. Bartosz Zmarzlik w zwycięskim siódmym biegu uzyskał czas 67,55 s, będący nowym rekordem tarnowskiego toru. O 0,02 sekundy poprawił poprzedni rekord należący do Sebastiana Ułamka.

Na kolejnych miejscach uplasowali się bracia Piotr i Przemysław Pawliccy z Unii Leszno. Obaj zdobyli także po 12 punktów ale od Zmarzlika mieli mniej zwycięstw. Czwartym zawodnikiem który wywalczył awans do eliminacji światowych został kolejny żużlowiec „Leszczyńskich Byków” Tobiasz Musielak, który w dodatkowym biegu pokonał Damiana Adamczaka z Orła Łódź i Łukasza Sówkę z Marmy Rzeszów.

Adamczak otrzymał od trenera Marka Cieślaka „dziką kartę”.
Nie udało się wywalczyć awansu zawodnikom Azotów Tauronu Tarnów. Bardzo bliski osiągnięcia tego celu był Jakub Jamróg. Tarnowianin wygrał w dobrym stylu dwa wyścigi, raz był drugi, a szans na awans pozbawiły go dwa wykluczenia za dotknięcie taśmy. Z ośmioma punktami zajął 9. miejsce.

Atutu własnego toru nie wykorzystał nowy zawodnik Azotów Tauronu Kacper Gomólski. Żużlowiec „Jaskółek” zdobył 9 punktów (3,1,2,1,2) i wystarczyło mu to tylko do zajęcia siódmego miejsca.