Dzisiaj:
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku
Angeliny, Augustyna, Bogusława, Roberta

600 osób na happeningu

2 czerwca 2015 | komentarzy 5

Blisko 600 uczestników wzięło udział w II edycji happeningu w ramach programu „Ogólnopolski Głos Profilaktyki – 2015” realizowanego w ramach społeczności programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.

Do tej bardzo szczytnej inicjatywy włączyły się placówki oświatowe z Dąbrowy Tarnowskiej w tym Publiczne Gimnazjum nr 1, Publiczne Gimnazjum nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 oraz samorząd lokalny. Hasłem przewodnim akcji było promowanie hasła „ Moda na życie wolne od uzależnień”.


Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 10:00 zebrało się bardzo dużo dzieci i młodzieży wraz z opiekunami, którzy przynieśli wykonane przez siebie transparenty promujące życie wolne od nałogów.

Następnie przemarsz uczestników w tym przedstawicieli dąbrowskiej Policji z komendantem mł. insp. Andrzejem Kupcem na czele, burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofem Kaczmarskim, dyrektorem Publicznego Gimnazjum nr 1 Krzysztofem Krakowskim, dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Andrzejem Milewskim, dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Anną Fido, przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych Haliną Sarat, Magdaleną Skrzyniarz i Rafałem Głowacz z Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowa Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, pracownikami socjalnymi, dziećmi i młodzieżą, nauczycielami oraz rodzicami wyruszył ulicami Matejki, Grunwaldzką, Rynek, Spadową oraz Sucharskiego.

Podczas przemarszu uczestnicy rozdawali przechodniom ulotki pt „Dowiedz się więcej o narkotykach, aby uchronić swoje dziecko” oraz wykrzykiwali hasła wypisane na transparentach. Kulminacja wydarzenia nastąpiła na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1, gdzie wszystkich zebranych powitał gospodarz obiektu Krzysztof Krakowski dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1, następnie odezwę społeczności PaT odczytał burmistrz Krzysztof Kaczmarski. Po odczytaniu odezwy wszyscy uczestnicy happeningu wykonali GEST (realizowany w tej formie na terenie całego kraju) zwany Zrywem wolnych serc polegający na uprzednim położeniu prawej dłoni na sercu i wybijaniu przez 60 sekund jego rytmu. Potem głos zabrał Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztof Krakowski dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Anna Fido dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, mł. insp. Andrzej Kupiec komendant Powiatowy Policji, którzy w swoich wystąpieniach podkreślili jak ważna jest współpraca wszystkich instytucji na rzecz przeciwdziałania patologiom społecznym jakimi są narkomania, alkoholizm i przemoc oraz kierowali dużo pozytywnych opinii na temat powyższego przedsięwzięcia zwracającego uwagę na te problemy.

Kolejną częścią happeningu był piknik w ramach, którego odbyły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2, pokazy sprzętu policyjnego, konkursy oraz poczęstunek dla uczestników.

Należy dodać, że połączenie obchodów Dnia Dziecka z ideą promowania życia wolnego od uzależnień w ramach zorganizowanego happeningu okazało się bardzo dobrą inicjatywą, która powinna już na stałe wpisać się do kalendarza imprez o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym realizowanych na terenie Powiśla Dąbrowskiego.

 

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 2 czerwca 2015 o 21:07
    Obiektywny :
    Brawa dla organizatorów. Świetna akcja! Ważne, że jeszcze komuś coś się chce zrobić dla młodych. Trzeba ich uczyć o szkodliwości nałogów od małego. Jeszcze raz wielkie brawa.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 4)
  2. 2 czerwca 2015 o 23:08
    Anonim :
    Kto to pisał? Chyba uczeń? I to raczej z młodszej klasy...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 4)
  3. 3 czerwca 2015 o 15:41
    zainteresowany :
    Przesłanie świetne, ale dlaczego w godzinach zajęć lekcyjnych? Poza tym taki duży spęd i mówienie przed tłumem dociera tylko do mówiącego. Aby akcja została usłyszana przez dzieci, to trzeba to inaczej przekazać, a przemarsz powinien być podsumowaniem akcji. Takie duże tłumne akcje rozmywają swoją treść, wie to każdy, kto pracuje z dziećmi.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 4)
  4. 3 czerwca 2015 o 21:27
    denis :
    dzieci z podstawowek i gimnazjow nawalilo, ale to nie wsrod nich jest najwiecej uzalezninych, dorosli zdecydowanie wioda prym, to tam jest zaglebie; akoholicy, nikotynisci, lekomani, narkomani, itp, itd. to oni niszcza wlasne rodziny, to dla nich powinno zorganizowac sie wiec, naklonic ich do leczenia, stwozyc grupy terapeutyczne, pomocowe, moze proboszcz moglby sie zaangazowac w taka akcje, poniewaz najwiekszym zrodem problemow dla dziecka jest jego dysfunkcyjna rodzina, patologiczne dziecinstwo powoduje problemy, z ktorymi przyjdzie borykac sie przez cale zycie
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 3)
  5. 3 czerwca 2015 o 22:00
    baba :
    zgadzam się z obiektywnym i pochwała dla dyrekcji za zorganizowanie tego w dniu dziecka kiedy i tak w szkole nie ma lekcji bo zwykle robią to kosztem kiedy dzieci powinny się uczyć i być w klasach nie robić pokazówki.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)