Niedziela, 28 kwietnia 2024 roku
Anastazego, Martyny, Piotra, Teofili, Zyty

Udane bieganie w „Biegnij Dąbrowo 2018″

4 września 2018 | komentarze 4

W ostatnią niedzielę wakacji odbył się kolejny raz bieg „Biegnij Dąbrowo”. Na starcie stanęło 10 i 3 kilometrowej trasy, biegnącej ulicami Dąbrowy Tarnowskiej, 270 biegaczy, w tym 70 dzieci. Zorganizowany został także bieg służb mundurowych mający na celu uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Funkcjonariusze z różnych jednostek służb mundurowych rywalizowali na dystansie 3 km.

Impreza została zorganizowana przez stowarzyszenie Run Team Dąbrowa Tarnowska przy współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, Starostwem Powiatowym oraz Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tego dnia odbyły się łącznie cztery biegi, bieg dzieci na 200 metrów, bieg młodzieży na 400 metrów, bieg rodzinny i służb mundurowych na 3 km oraz bieg główny dla dorosłych na dystansie 10 km. Głównym założeniem było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, upowszechnianie aktywnego wypoczynku ludzi w każdym wieku, propagowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.

Stowarzyszeniu Run Team Dąbrowa Tarnowska za organizację biegu, a biegaczom za chęć uczestniczenie w tej szczytnej rywalizacji, podziękowali na jego starcie n.im. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski.

Do uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przyłączyli się policjanci tutejszej jednostki Policji startując w biegu 11 osobową grupą z Komendantem nadkom. Mirosławem Strachem na czele.

Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane były obok Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Każdy z prawie 270 uczestników został uhonorowany oryginalnym medalem biegu „BIEGNIJ DĄBROWO”.
W biegu głównym na dystansie 10 km w kategorii open zwyciężyli: Jan Wydra z Mszany Dolnej oraz, w kategorii 3 km biegu rodzinnego i nordic walking Paweł Marzec z Tarnowa i Katarzyna Polak z Brzezi.

Zwycięzcą 3 kilometrowego biegu w kategorii funkcjonariuszy został sierż. Mateusz Kazek w kat. mężczyzn, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, który z rąk komendanta nadkom. Mirosława Stracha, otrzymał Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dedykowaną szablę upamiętniającą to wydarzenie, a w kat. kobiet – dąbrowianka Agata Bulwa z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

OFICJALNE WYNIKI

UM w DT

*************************************************************************************************************

Miniona niedziela 2 września 2018 roku, zapisze się w sportowej historii funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w sposób szczególny.

Po raz pierwszy w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowany został bieg służb mundurowych mający na celu uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Bieg został zorganizowany na dystansie 3 km. Funkcjonariusze z różnych jednostek uczestniczyli w zmaganiach pt. „BIEGNIJ DĄBROWO” w kategorii służby mundurowe.

Impreza została zorganizowana przez stowarzyszenie Run Team Dąbrowa Tarnowska przy współpracy z Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym oraz Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane były obok Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Każdy z prawie 280 uczestników został uhonorowany oryginalnym medalem biegu „BIEGNIJ DĄBROWO” , a najlepszy funkcjonariusz, którym okazał się sierż. Mateusz Kazek, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, z rąk komendanta  nadkom. Mirosława Stracha, otrzymał Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dedykowaną szablę upamiętniającą to wydarzenie.