Dzisiaj:
Wtorek, 18 grudnia 2018 roku
Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja, Wilibald, Wszemir

Czy Powiśle ufa Policji?

6 stycznia 2017 | komentarzy 77

Nie przebrzmiały jeszcze echa wzmożonych włamań do domów jednorodzinnych na Powiślu (policja nie ujęła jeszcze sprawców), nim powiatem wstrząsnęły informacje, że w sprawę brutalnego morderstwa 17 – letniej Iwony Cygan ze Szczucina zamieszani byli również… policjanci.

Choć udział ten dla mieszkańców Powiśla stanowił raczej tajemnicę Poliszynela, dopiero jego potwierdzenie w wyniku przełamania „zmowy milczenia” wywołało falę krytyki w stosunku do służb mundurowych.

 

Niektórzy mieszkańcy Powiśla otwarcie mówią, że Policji nie ufają. Policja deklaruje jednak, że braku społecznego zaufania absolutnie nie odczuwa; prowadzone są działania prewencyjne i zmierzające do wykrycia sprawców włamań, funkcjonariusze patrolują teren i wyjeżdżają na każdą interwencję.

– Dzwoniłam na Policję z interwencją. Było to rok czy dwa lata temu. Wysłuchali, ale radiowóz nie przyjechał. Następnym razem już nie zadzwonię, bo uważam, że to nie ma sensu. Do zatrzymywania przechodniów poza przejściem dla pieszych, albo źle parkujących przy sklepach, to są pierwsi. Ale tam, gdzie są potrzebni, to nie ma radiowozu. A ostatnio jeszcze ten udział Policjantów w tej „zmowie milczenia” w Szczucinie. Trudno nie stracić zaufania do Policji – zauważa jedna z mieszkanek Powiśla.

Do tego dochodzą ostatnio liczne i nieprzychylne komentarze w mediach, na portalach społecznościowych i stronach internetowych. Część społeczeństwa okazuje niezadowolenie w związku z nierozwikłaną sprawą wzmożonych włamań do domów jednorodzinnych na terenie powiatu. Niedawno doszły do tego zatrzymania i postawienia zarzutów aż trzem Policjantom z Powiśla Dąbrowskiego, którzy mogli mieć swój niechlubny udział w „zmowie milczenia” wokół sprawy morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Wśród pięciu osób zatrzymanych w tej sprawie, trzej to funkcjonariusze Policji. Były Policjant Jerzy S. został przedwczoraj zatrzymany i jest przesłuchiwany przez śledczych. Usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i poplecznictwa. W noc sylwestrową zatrzymano zaś funkcjonariusza Grzegorza J. Przed nim w charakterze podejrzanego przesłuchano byłego Policjanta ze Szczucina, Leszka W. Przedstawiono mu zarzut nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poplecznictwo.

Zarzuty poplecznictwa w sprawie o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem, to dla  Policjanta dyskredytacja, gdyż przyczynia się do burzenia zaufania społecznego do funkcjonariuszy publicznych.

Dąbrowska Policja – jak zapewnia rzeczniczka – nie odczuła jednak spadku zaufania społecznego.

– My nie odczuliśmy w żaden sposób braku zaufania społecznego do dąbrowskich funkcjonariuszy ani w związku z tymi kradzieżami, ani zatrzymaniami w sprawie morderstwa. Tą drugą sprawę na chwilę obecną bada prokuratura krajowa. My w związku z tą sprawą nie odczuliśmy negatywnego nastawienia społeczeństwa. Naszą pracę staramy się wykonywać jak najlepiej. Nasza praca jest nadzorowana przez jednostki nadrzędne, które nie mają zastrzeżeń do pełnionych obowiązków. Byliśmy nawet niedawno w czołówce komend Policji pod tym względem. – zapewnia rzeczniczka dąbrowskiej Policji Ewelina Fiszbain.

Rzeczniczka Policji przekonuje, że w sprawie wzmożonych włamań, komenda nawiązała owocną współpracę ze społecznością lokalną, opartą na zaufaniu do funkcjonariuszy.

– Po serii apeli, jakie wystosowaliśmy do społeczeństwa po włamaniach do domów jednorodzinnych, otrzymaliśmy wiele pomocnych zgłoszeń w tej sprawie. Natychmiastowo podejmowaliśmy wszelkie działania. Była to natychmiastowa pomoc. Policjanci działali w miarę swoich możliwości. Nie ma też czegoś takiego, żeby na interwencje mieszkańców Policja nie reagowała. Każde zgłoszenie telefoniczne jest nagrywane, a potem kontrolowane. Wszystkie czynności są udokumentowane, więc to niemożliwe, żeby Policja nie zareagowała na zgłoszenie od mieszkańców – odpiera zarzuty Ewelina Fiszbain.

Co oczywiste, na temat metod i materiałów operacyjnych w sprawie wzmożonych włamań i kradzieży na Powiślu Dąbrowskim nie można nic powiedzieć. Ogranicza to więc możliwość dementowania różnych, pojawiających się nader często, doniesień i pogłosek. Na razie Policja jeszcze nie zatrzymała sprawców, ale rzeczniczka zapowiada, że to kwestia czasu.

Tylko do tej sprawy została wydzielona specjalna grupa Policjantów, a do współpracy zostali ściągnięci funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Współpracują z dąbrowską Policją także jednostki ościenne. Na ulicach miały się pojawić dodatkowe patrole policyjne.

– Na pewno wiemy, że jest to grupa przestępcza z zewnątrz, nie z Powiśla Dąbrowskiego, która przyjechała samochodem na obcych numerach rejestracyjnych. Prawdopodobnie byli to dwaj mężczyźni. Wchodzili do domów jednorodzinnych poprzez pokonanie zabezpieczeń lub korzystając z nieuwagi właścicieli – poprzez np. uchylone okienko. Podjęliśmy w tej sprawie współpracę z jednostkami ościennymi. Była powołana specjalna grupa w tej sprawie – wyjaśnia rzeczniczka dąbrowskiej Policji.

Na temat wzmożonych włamań na Powiślu pisaliśmy już wcześniej: (http://www.kurierdabrowski.pl/wzmozone-wlamania-i-kradzieze-na-powislu ).

Od ponad dwóch tygodni nie odnotowano nowych przypadków kradzieży.

us

 

List w tej sprawie do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka wysłał poseł Władysław Kosiniak- Kamysz, z prośbą o pilne udzielenie lokalnej Policji wsparcia przez Komendę Główną Policji, które pozwoli na jak najszybsze wykrycie sprawców.

list

 

 

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 6 stycznia 2017 o 12:36
  j.. :
  Coś co już leży nie może spaść
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 24)
 2. 6 stycznia 2017 o 13:24
  zosia :
  Policja i prokuratorzy z rejonu dąbrowskiego i tarnowskiego powinny być zweryfikowane od góry do samego dołu.Od lat 90 układy z władzą są tak ścisłe,że nie jest możliwa sprawiedliwość.Nie ma co chwalić się działalnością bo fakty mówią co innego.Zwykły mieszkaniec nie ma szans na sprawiedliwość.Politycy za bardzo mieszają się do policji i prokuratury,która ma być wolna od nacisków.A tak,to dofinansuje starosta burmistrz i wójt i oczekuje poprawności politycznej.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +22 (w sumie : 24)
 3. 6 stycznia 2017 o 13:32
  ela :
  dopiero będzie ,,Suuuuuper,, podobno 20% z mandatów ma trafiać z powrotem do policji na sprawy wewnętrzne i premie -ostatnio artykuł w TEMI (4.styczen 2017)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 15)
 4. 6 stycznia 2017 o 13:41
  Stokrotek :
  Nigdy ludzie nie będą ufać policji gdy jest to swój człowiek, sąsiad, kolega czy znajomy dlatego zdarzają się przekręty i matacztwa. Z tego terenu powinni pracować w sąsiednich województwach.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 14)
 5. 6 stycznia 2017 o 14:17
  qwert :
  Pytam jeszcze raz dlaczego apele były dopiero po 1,5 miesiąca? Czy nie jest tak że apele pojawiły się dopiero wtedy kiedy jeden z okradzionych narobił "huku"?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 15)
 6. 6 stycznia 2017 o 14:32
  nowy :
  No więc, czy wyżej wymieniona jedna przykładowa mieszkanka nie ma racji? Sama Pani rzecznik w zasadzie potwierdza Jej rację. Jak jakaś poważniejsza sprawa, to tylko inni za Was załatwiają, w sami to co?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 16)
 7. 6 stycznia 2017 o 14:46
  MW :
  A minister dał jeszcze naszej wspaniałej policji podwyżki i to kilkakrotnie. Bo mają zasługi jak widać.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 12)
 8. 6 stycznia 2017 o 14:58
  mieszkaniecdt :
  Gdy jadę samochodem przez Dąbrowe i widzę gdzieś radiowóz to zawszę czuję strach że zaraz sie do czegoś przyczepią, choć wiem że wszystko robię przepisowo. Nieraz słyszałem od znajomych z okolic D.T. że nie przepadają za dąbrowską policją gdyż znają wiele przypadków karania mandatami za tak zwane "byle co". Weźcie się za poważną robote a nie tylko po najmniejszej lini oporu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +26 (w sumie : 26)
 9. 6 stycznia 2017 o 15:02
  Adam :
  Nigdy w życiu nie zaufałbym dąbrowskiej policji. Potrafią tylko strzelać z radaru do kierowców. A ciekawe są również koneksje rodzinne wielu z nich. Ale to już temat na prace doktorską.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +24 (w sumie : 24)
 10. 6 stycznia 2017 o 15:02
  buc :
  Kiedy Kosiniak wyskoczy z mojej lodówki?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 23)
 11. 6 stycznia 2017 o 15:13
  aaa :
  A może by ich tak do uczciwej pracy zagonić.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 16)
 12. 6 stycznia 2017 o 17:39
  jan :
  Jak policjant się zeszmacił,to już prawie.To zero czyli nic.Nie ma co generalizować , są też porządni policjanci.Natomiast ci,którzy "przygrali " rzucili piętno na siebie i potomstwo swoje.Tak mawiała moja ukochana babcia. Skrzywdzisz kogoś,krzywda wróci do ciebie lub na twoich potomków. Potworne,przecież ci policjanci mieli swoje dzieci,może nawet córki.Może określenie stróż prawa to już przeżytek.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 15)
 13. 6 stycznia 2017 o 18:29
  do Kosiniaka :
  Oj Kosiniaku śmieszny ten Pana list! Zastanawiam się co tak na prawdę ma na celu? 20 lat obwodnice budujecie a w dwadzieścia minut chcecie bezpieczeństwo zapewnić! Żenada!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 25)
 14. 6 stycznia 2017 o 21:18
  Dabrowianin :
  dąbrowska milicja to nic innego jak towarzystwo wzajemnej adoracji. Prędzej zaufałbym żulom spod budki z piwem niż milicjantom. No ale cóż, skoro usilnie pracują na taką opinię, to tak mają. A tych trzech co zamknęli to powinni wrzucić pod cele grypsującą, z informacją, że walnie przyczynili się do śmierci nieletniej.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 25)
 15. 6 stycznia 2017 o 21:55
  aaaa :
  a próba włamania w Smęgorzowie w Nowy Rok to się nie liczy?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 12)
 16. 6 stycznia 2017 o 22:01
  krk :
  Artykuł tendencyjny. Nie można porównywać Policji z czasów zbrodni, do Policji, która funkcjonuje obecnie w KPP Dąbrowska. Policja, która stała na straży prawa w okresie kiedy doszło tej strasznej tragedii pamiętała czasy MO. Obecnie może pracuje kilka osób z tamtych czasów, które mogą być dobrymi "psami". We wszystkich artykułach jakie w ostatnim czasie czytam widzę jeden wspólny mianownik "zmowa milczenia", i tu upatruję przyczyny takiej a nie innej sytuacji. Zarówno w sprawie zbrodni I. Cygan, jak również serii włamań, to mieszkańcy Powiśla odpowiadają za to co się stało co się dzieje. Policja swoje czynności opiera na informacjach i dowodach, których podstawowym źródłem są mieszkańcy "Powiśla", zarówno w sprawie zbrodni I.Cygan, jak również w sprawie włamań nie byłoby postępu/nie będzie postępu jeśli wspólnota Powiśla nie zacznie mówić o tym co wie i co widzi. Niestety żyjemy w czasach, gdzie każdy patrzy co najwyżej na czubek swego nosa do momentu, kiedy to nas nie dotknie coś złego wtedy szuka się winnych. Winnego najprościej znaleźć w Policji, ale to my wszyscy odpowiadamy za to się dzieje dookoła nas. Jeśli przestaniemy przymykać oko na to co widzimy i zaczniemy głośno o tym mówić będzie nam się żyło latwiej, a przede wszystkim bezpieczniej. Wszyscy podlegamy jednemu prawu, czy jesteśmy Policjantami, Politykami, czy osobami bezrobotnymi. Policja jest rozliczana za to co robi, ale to my podczas interwencji Policji wobec nas musimy wymagać od Policjantów aby sami przestrzegali prawa. Oczywiście jeśli łamiemy przepisy to nie ma dyskusji, ale jeśi interwencja jest wątpliwa to jaki problem odmówić przyjęcia mandatu?, jeśli Policjant nie umie kulturalnie się do nas odezwać to pamiętajmy, że podlega on kontroli mi.in. przez przełożonych, jak również wewnętrzne komórki (można napisać odpowiednie pismo do odpowiedniej instytucji z opisem przebiegu interwencji), tego typu dokumenty nie giną. A POLICJA w ostatnich latach cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym w Polsce "ponad 70% ankietowanych", jest bezpieczniej i widać to. Zatrzymanie włamywaczy z Powiśla to kwestia czasu. Pozdrawiam.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -16 (w sumie : 36)
 17. 6 stycznia 2017 o 23:35
  aaa :
  Jak się Kaczyński dowie, to polecą łby na komendzie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 23)
 18. 6 stycznia 2017 o 23:45
  Szok :
  Jak ma naprawdę na imię ten ostatni zatrzymany policjant bo raz pisze Jacek S, albo Jacek P, a teraz Jerzy P
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 11)
 19. 7 stycznia 2017 o 09:10
  Gość :
  Warto poruszyć temat pijaństwa przez dąbrowskich policjantów i prowadzenia pod wpływem pojazdów. Nie ufam dąbrowskiej policji a pani rzecznik niech gada swoje. Za to jej płaca. Jeszcze trochę i zostanie przekroczony stan graniczny cierpliwości mieszkańców. Wyglada na to że większość mając do czynienia z nasza policja ma negatywne doświadczenia. Takich machlojek, kolesiostwa jest dużo więcej. Może kontrola instytucji nadrzędnej coś zmieni. Musza swoje środowisko oczyścić z wrzodów ale myśle ze jest to nie mozliwe
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 24)
 20. 7 stycznia 2017 o 09:56
  pol :
  generalnie polska policja a Dąbrowska szczególnie nie znają takiego pojęcia jak "interwencja profilaktyczno -wychowawcza" tylko "interwencja mandatowa" bo tylko z takiej są oceniani , co faktycznie nie przynosi im chluby , takiej wychowawczej powinni się uczyć od policjantów np.z Anglii czy USA , w sprawach ewidentnych stanowczy ale w wykroczeniach "mało istotnych" pouczają !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 21)
 21. 7 stycznia 2017 o 10:23
  Anonim :
  Jest jeszcze sprawa zabite pani w Dąbrowie. Pamiętam w 997 był o tym odcinek.znaleźli ja w dywanie zawiera ieta i zginęło dużo dolarów z usa
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 17)
 22. 7 stycznia 2017 o 10:41
  A. :
  W Szczucinie mieli zaufanie do policji tylko kto , Teraz dopiero wychodzi jak było a wcale nie jest lepiej powinni miejscowych poicjantow oddelegowac daleko od miejsca zamieszkania
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 15)
 23. 7 stycznia 2017 o 15:27
  Anonim :
  Wybory coraz bliżej i arbuz Kosiniak w akcji a gdzie był przez 8 lat jak rządzili z PO -to komisariaty zamykali żeby ludzie czuli się bezpiecznie-hipokryta!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 29)
 24. 7 stycznia 2017 o 22:22
  Młoda :
  Jestem bardzo zadowolona z faktu, że nareszcie po tylu latach: mataczenia, zacierania śladów i robienia wszystkiego byleby tylko sprawa nie została wyjaśniona morderstwo Iwony Cygan zostanie rozwiązana. Mam nadzieję, że wszyscy winni tego bestialstwa zostaną rozliczeni wraz z policją i prokuraturą. Co do tych ostatnich to jako stróże prawa i porządku również powinni otrzymać najwyższy wymiar kary. Ponadto powinny zostać unieważnione ich awanse, jak też choć częściowy zwrot wynagrodzeń z nimi związanych.Także najniższe emerytury, jak w przypadku każdego innego człowieka. Swoją drogą znam również inną historię sprzed 20 kilku lat, w której śmierć poniósł mały chłopiec, a winny uniknął wszelkiej kary chociaż prowadząc samochód był pod wpływem alkoholu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 20)
 25. 8 stycznia 2017 o 09:55
  ===UWAGA=== :
  Czyżby Kosiniak Kamysz nie wiedział, że nie ma czegoś takiego jak powiat Dąbrowa Tarnowska!!!??? Jest powiat Dąbrowski!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 15)
 26. 8 stycznia 2017 o 10:35
  ?? :
  Nie oceniam Policji.Nie mam z nią negatywnych doświadczeń. Biorąc jednak powyższe wypowiedzi, uogólnię - to przecież krew z naszej krwi. Tzw.kolesiostwo jest wszędzie i nie ma na to rady. Czego się więc spodziewać od społeczeństwa, które nie zna podstawowych zasad przyzwoitości, chociaż głośno o nich mówi. A o obowiązkach obywatelskich i poczuciu odpowiedzialności za społeczność nie ma pojęcia. NIE DOROŚLIŚMY JESZCZE DO TEGO, BO DOBRZE NAM SIĘ ŻYJE ZE SWOIM WŁASNYM EGOIZMEM. Podnosimy głos tylko wtedy,kiedy nam dzieje się krzywda, a kiedy krzywdzą innych, wykazujemy ignorancję, bo tak naprawdę niewiele nas to obchodzi. Szczycimy się ze znajomości i układów,chełpimy własnym cwaniactwem i arogancją. Trzeba zacząć od siebie, aby coś zmienić. Nie jest to chyba możliwe, bo brak nam zwykłej odwagi, aby stanąć po stronie prawdy!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +20 (w sumie : 22)
 27. 8 stycznia 2017 o 13:26
  aaa :
  Dabrowa Tarnowska jest CALA tak skorumpowana ze to nawet śmieszne nie jest. Policja, wymiar "sprawiedliwosci", szpital, "politycy" wszystko wyobstawiane jest rodzinami krolikow, kacapkami partyjnymi z PSL. Nie wiem jak mozna w takim gnojowisku żyć - zwyczajny Meksyk.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 27)
 28. 8 stycznia 2017 o 13:51
  COP :
  Taka komenda. Włamania to wina kierownictwa w osobach A. Kupiec i M. Banaś oraz ich czopków czyli policjantów z plecami na stanowiskach. Trudno żeby nie było włamań skoro M. Banaś karze chodzić policjantom z buta wkoło rynku nawet jak nie ma tam żadnych osób a wioski są odkryte i radiowozu tam nie widać. Najważniejsza rzecz to oszczędzanie kilometrów bo za oszczędności Ci panowie biorą wysokie premie. Do tego przełożonych interesuje tylko statystyka czyli mandaty mandaty mandaty. Tu nie chodzi o pomaganie ludziom a gnębienie ich. Mam nadzieję że w końcu ktoś się za to kierownictwo weźmie i zrobi porządek. Szkoda tylko że trzeba było serii włamań i archiwum X żeby zobaczyć co się tu dzieje. Aha i jeszcze jedno. Tak samo jest z awansowaniem policjantów w komendzie. Ktoś sumienny nie ma co marzyć o stanowisku. Liczą się tylko Ci co mają plecy albo znajomości. A ta Fiszbain skąd się tu wzięła. Ciekawe kto ją tu ściągnął na wysokie stanowisko rzecznika komendy. ŻENADA.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +35 (w sumie : 45)
 29. 8 stycznia 2017 o 20:07
  jan :
  Do COP : Dziękuję za Twój komentarz,To hit wieczoru, dawno tak się nie ubawiłem.Włamania to wina kierownictw Policji. Oczywiście, to komendanci sprowadzili szajkę złodziejaszków na teren powiatu dąbrowskiego i rozkazali im włamywać się do domów.Podziel się wiedzą jakie to wysokie premie biorą za oszczędzanie na radiowozach , jak tak dobrze wiesz.Gnębią ludzi niedobrzy i nie pozwalają im jeździć po pijaku lub z nadmierną prędkością.To co,że młokos za kierownicą potrącił na przejściu dziecko. Mogło uciekać jak on jechał 150 km /godz.Znajomy opowiadał :były 2 zgłoszenia na interwencję :jeden stłuczka samochodowa, drugi pijany facet bił żonę i dzieci .Jedyny patrol pojechał zatrzymać pijaka sadystę, zaś poszkodowany w stłuczce tzw.ustosunkowany choć został poinformowany że najpierw bite dzieci a potem on, to i tak złożył skargę na opieszałość Policji. Ludzie w jakim kraju my żyjemy,gdzie każdy każdemu wilkiem.Szanujmy innych ,to i nas uszanują.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -10 (w sumie : 24)
 30. 8 stycznia 2017 o 22:32
  Tom :
  Władysław Kosiniak - Kamysz aka. Włodek Kosa Kamyk powinien zajrzeć do WIKIPEDII (https://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_dąbrowski) coby dowiedział się, że mamy POWIAT DĄBROWSKI a nie "powiat Dąbrowa Tarnowska" !!! Dąbrowa Tarnowska jest "siedzibą" powiatu dąbrowskiego! ...a swoją drogą co on tu się miesza? Jest lekarzem niech leczy, a tu wziął się za politykę - czyli jak już co najmniej raz był niekonsekwentny - pomylił swoje życiowe drogi to po co on nam tu się wtrąca i jakim prawem nam doradza? Bo poseł? Poseł, który żyje w przeświadczeniu, że mamy powiat Dąbrowa Tarnowska a nie dąbrowski, ktoś powie: "różnica niby niewielka" ...a jednak jest!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 18)
 31. 9 stycznia 2017 o 09:49
  Pola :
  PSL zróbcie sonde kto ufa wam !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 12)
 32. 9 stycznia 2017 o 10:56
  Były :
  Mój poprzednik ma rację ! Jakie awanse tacy policjanci..... Awanse za masła, za sery....no, ale w małych miasteczkach tak jest, począwszy od policji na pracownikach samorządu skończywszy. Prace dostają córki, zięciowie i powinowaci "kogoś". To samo z awansami, dobrze by było aby ktoś przypatrzył się tym awansom!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 21)
 33. 9 stycznia 2017 o 12:22
  gość :
  Racje ma cop a jan to sto procent czopek
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 12)
 34. 9 stycznia 2017 o 12:59
  antoni :
  nie mają szacunku do normalnego człowieka ,kim wy jesteście ??po tych licealnych szkołach wielcy radarowcy.Pamiętajcie Karma wróci!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 15)
 35. 9 stycznia 2017 o 13:06
  realista :
  do aaa...chyba siedzisz w samym srodku tej "korupcji" skoro wiesz wszystko. Jesli "cała Dąbrowa jest skorumpowana", dlaczego, majac taka wiedze, nie poinformujesz prasy, władz wojewodzkich lub centralnych. Taka zmasowana korupcja na pewno kogoś zainteresuje. Ale zrob to rzetelnie. Tutaj pisac jest dosyć łatwo.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 17)
 36. 9 stycznia 2017 o 15:48
  aaa :
  do realista Mam zacząć wymieniać nazwiska i "ścieżki kariery"? A jest tego sporo.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 19)
 37. 9 stycznia 2017 o 17:47
  rmi :
  do aaa wymień , ciekawy jestem karierowiczów !!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 15)
 38. 9 stycznia 2017 o 18:50
  alibaba :
  Archiwum X dać i złodziei znajdą moment!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)
 39. 9 stycznia 2017 o 19:15
  obserwator :
  No cóż, internauci, mieszkańcy Powiśla nie podzielają dobrego samopoczucia Pani rzecznik Policji. To szok, to wiele lat kolesiostwa i złego zarządzania instytucją, którą można nazwać "Państwo w Państwie". Myślę, że mieszkańcy czekają na dalsze zatrzymania w sprawie Iwony Cygan
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 10)
 40. 9 stycznia 2017 o 21:35
  mieszkaniec :
  COP - obserwując co nas otacza i co się dzieje w tak krotkim czasie w moim miasteczku musze stwierdzić, że w krotkiej pigułce ująłeś to idealnie, no ale coż zrobić jak policją żądzą statystyki, a za slowem pomagamy kryje sie kasa pod wlasną DU_Ę, taka rzeczywistośc, a teraz nasuwa sie pytanie jak ufac? skoro zamykaja po kolei policjantow emerytow i pracujących czyli tylko śledzić media, jak dojdzie do kolejnych zatrzymac policjantow ktorzy maja nas chronic ?? rzygać się chce tą obłudą ... a Ty JANIE nie kompromituj się Panie milicjancie, nie wybielisz Pan tej falszywej instytucji, tylko czekać na kolejne kompromitacje z rozowego budynku, ale po takich aferach Cygan/wlamania moze w koncu sie ktos zainteresuje tym 13 Posterunkiem.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 18)
 41. 10 stycznia 2017 o 15:39
  Zofia :
  Jak mam ufać policji z Dąbrowy Tarnowskiej , kiedy po notatke o wypadku muszę chodzić 5 razy bo policjant nie potrafi napisać notatki za parę minut.Mieszkanka Szczucina
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 11)
 42. 10 stycznia 2017 o 15:42
  tomek :
  Pochodze z poddabrowskiej miejscowosci. Pewnej niedzieli jeden miejscowych pijaczkow postanowil urzadzic sobie wyscigi samochodowe po spozyciu duzej ilosci piwa i wodki. Zadzwonile do komendy w Dabrowie, bo tylko bylo czekac kiedy ten idiota kogos zabije. Oddzwonili aby sie upewnic czy to ja dzwoinlem, potwierdzilem, za okolo godzine przyjechali, pojechali do miejscowej knajpy z pytaniem czy ktos cos widzial, lwy salonowe przy winie odparly ze nie. Odjechali. Na drugi dzien w poniedzialek, juz trzezwy idiota, zatrzymal mnie na ulicy i mowi ze wie ze to ja dzwonilem bo mu ktos z policji przekazal ze to bylem ja. Od tego dnia nigdy nie zadzwonie...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 27)
 43. 10 stycznia 2017 o 15:48
  jan :
  Jestem nauczycielem a nie policjantem. Milicjantem też nie byłem. Nikogo nie bronię tylko piszę o realiach .O ile wiem to naborem do Policji trudni się zawsze Komenda Wojewódzka .Jaką kadrę dają z taką trzeba pracować . W mojej pracy też są tzw.szuje,u córki w szkole sprzedawczyki i kablarze.Taka jest rzeczywistość i to wszędzie.Nikt nie jest duchem świętym, aby prześwietlić drugiego człowieka.Ja też nie mam pewności czy moje dzieci wyjdą na ludzi , choć bardzo się staram.Mam pytanko ? dlaczego 98 % społeczeństwa ma mentalność taką : nie będę jechał po pijaku bo gliny mnie złapią.Dlaczego nie myśli że kogoś lub siebie zabije.To chyba ta Policja jest jednak potrzebna na drodze.Nigdzie nie jest tak ,że wszyscy są źli, albo wszyscy dobrzy.Łatwo rzucać słowa i oceniać wszystkich jednym szablonem.Jestem z dziada - pradziada mieszczaninem dąbrowskim i wiem,że w naszej mieścinie zawsze były jakieś układy.To trudno zmienić.Tak dla jasności,uważam też, że każdy winny w tej sprawie winien ponieść zasłużona karę .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 18)
 44. 10 stycznia 2017 o 18:27
  zibi :
  To wszystko wina ludzi!!!oni do tego doprowadzili do bezkarnosci ..przez tyle lat w tym mieście wiedzieli o różnych podejrzanych sprawach(wnioskując to po przeczytaniu komentarzy) i nie reagowali także teraz juz zostały wspomnienia...liczmy żę społeczeństwo się teraz obudzi
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)
 45. 11 stycznia 2017 o 09:26
  do zibi :
  Masz zupełną rację,ale ludzie nauczeni doświadczeniem o niczym nie mówią,bo wiedzą,że jeśli jest kolesiostwo,to i tak wszystko zostanie zamiecione pod dywan.Mało to mamy przykładów z życia?Możesz donieść na szaraka,zostanie ukarany.Lecz spróbuj donieść na jakąś szychę.Mało to przykładów?Tyle się pisze o chamstwie lekarzy(to tylko jeden z wielu przykładów). Ludzie składają skargi,a czy któryś został ukarany czy wyleciał z pracy? NIE,bo to NIETYKALNA szycha!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 11)
 46. 11 stycznia 2017 o 10:14
  brum :
  Przepraszam za temat nie związany z artykułem. Ale nie mogę już dłużej stać obojętnie. Bardzo proszę w imieniu swoim oraz pewnie większości mieszkańców o montaż PYŁOMIERZA w Dąbrowie Tarnowskiej. Musimy zacząć monitorować stan powietrza. Inaczej za niedługo wszyscy się udusimy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 17)
 47. 11 stycznia 2017 o 11:37
  ola :
  ZIBI. Może wskażesz do kogo mieli pójść ? do Leszka W. Grzegorza J czy Jerzego S, a może do Prokuratury.W takiej sytuacji mieli rację milcząc.Chronili siebie i swoje rodziny, gdyż doskonale wiedzieli,że nikt ich nie chroni .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 10)
 48. 11 stycznia 2017 o 12:15
  do oli :
  ciekawe jak tobie sie cos stanie czy bedziesz siedziec bezczynnie:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 49. 11 stycznia 2017 o 15:55
  www :
  do brum Popieram w 100%.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 12)
 50. 12 stycznia 2017 o 16:27
  jan24 :
  jak w dabrowie wlamywali sie do domow,to panowie milcyjanci stali w zelazowce i lapali jeleni---wstydi hanba,,
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 19)
 51. 12 stycznia 2017 o 20:32
  buc :
  Kosiniak został politykiem i dobrze.Jako lekarz byłby zagrożeniem dla pacjentów.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 24)
 52. 14 stycznia 2017 o 15:52
  zibi :
  DO JAN24 - czy Ty się słyszysz, czy palisz głupa. A co byś chciał żeby Ci jeden patrol przypadał na chałpę buhahaha. Człowieku złodziej się nie zapowiada że przyjdzie pod dany adres, a policjanci to nie telepaci żeby znać mysli i zamiary złodziei. Kazdy niech bedzie czujny i zerka co u sąsiada słychać to goście wpadną.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 23)
 53. 14 stycznia 2017 o 20:45
  nina :
  Do zibi B R A W O !! Dedykuj swój post tym którzy domagają się natychmiastowego schwytania rabusiów, Tylko niech przeczytają ze zrozumieniem !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -6 (w sumie : 10)
 54. 22 stycznia 2017 o 16:14
  Xyz :
  A wiadomo coś o tym gangu z Wielopola?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 10)
 55. 26 stycznia 2017 o 16:33
  KTOŚ :
  LUDZIE; wypisujecie różne rzeczy, prawda jest taka że złodziej się nie zapowiada, nikt nie jest wstanie upilnować cały Powiat. Były włamania w Mielcu- Dulczy Wielkiej- W Dębicy i cóż tam ich też nie schwytano. Jeżeli wpadną to przez przypadek może ich zgubić jedyna rutyna bo to są profesjonaliści .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 13)
 56. 17 lipca 2017 o 19:27
  dymitr :
  Popieram opinie że na Zachodzie Policja jest od pomagania , prewencji i współpracy z przestrzegającym prawa obywatelem a w Polsce ,a na Powiślu szczególnie od wyłupienia za byle co mandatu , bo o pouczeniach jeszcze ani raz nie słyszałem od wdzięcznych mieszkańców .Sprawa druga nie wiem skąd pani rzecznik ma informacje o istniejącym zaufaniu do dąbrowskiej Policji bo ja o niczym takim nie słyszałem .Aż mi żal.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 16)
 57. 31 lipca 2017 o 14:10
  Adam :
  W całości popieram zdanie pana Dymitra. Dodam jeszcze małe pytanie, co policjanci robią (prawie codziennie) w godzinach pracy na stacji benzynowej BP w Dąbrowie Tarnowskiej? Normalny człowiek w czasie pracy nie przesiaduje na kawce na stacji benzynowej. Obserwuję ten proceder już od dłuższego czasu. Wypadało by coś z tym zrobić panie komendancie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 13)
 58. 22 sierpnia 2017 o 15:10
  Michał :
  do Adam, każdemu przysługuje przerwa w pracy i jesli nawet policjant pojedzie kupic sobie chińskie, hamburgera czy kawę to gówno do tego ma taki obywatel jak Ty
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 19)
 59. 23 sierpnia 2017 o 08:18
  Barbara :
  Uchowaj mnie Boże od takich obywateli jak Ty, Michał.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 15)
 60. 23 sierpnia 2017 o 20:59
  Abrakadabra :
  Policjanci mają płacone z naszych podatków ,są służbą publiczną ,którą mamy prawo rozliczać z ich pracy. Jest źle .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 18)
 61. 26 sierpnia 2017 o 16:20
  kaja :
  czy jazda rowerzystow po chodnikach jest prawidłowa...bo to juz plaga..nie jest bezpiecznie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 8)
 62. 28 sierpnia 2017 o 21:31
  Michał :
  do barbary i abrakadabra, wiekszość właśnie ludzi w ten sposób gadają jak wy najczesciej roszczeniowcy, z moich podatków itp, ale wtedy kiedy spisz oni pracują jak bawisz się na sylwestrze czy wigilia z rodziną oni pracują a myslisz że aż takie mają zarobki, sprawdz sobie oficjalnie można to sprawdzić, piszecie i nie wiecie co, wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Ale cóż tu dużo pisać to jest Dąbrowa, 38 stopni celcjusza za gorąco, 14 za zimno pada źle słońce swieci źle złobek utworzyli źle, zamkną źle. Wam się wszystkim w dupach poprzewracało od dobrobytu, trochę bidy to i zwykły kartofel będzie za rarytas !!!!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 28)
 63. 29 sierpnia 2017 o 16:58
  Abrakadabra :
  Michale. Nietrudno się domyślić, że reprezentujesz grupę zawodową Policjantów . Moralność i inteligencja funkcjonariuszy pozostawia wiele do życzenia ,w wielu przypadkach zamiast służyć i bronić szkodzą społeczeństwu. Policjant , który widzi dalej niż czubek własnego nosa, jest rzadkością.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 20)
 64. 2 września 2017 o 11:50
  Michał :
  do abrakadabra akurat nie trafiłeś/aś pracuję jako początkujący notariusz, ale to nie ma znaczenia. Nie popełniaj wykroczeń to i Policja nie będzie się czepiać, a nie ciągłe pretensje. Mam rozumieć że Ty jak i Barbara oraz pozostali to Ci którzy mają prawo w czterech literach, a Mundurowi zawsze źli, Jesteście zwykłą bandą malkontentów. Temat uznaję za zamknięty !!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 17)
 65. 2 września 2017 o 15:32
  Barbara :
  Do Michała. Tym bardziej podtrzymuję to, co napisałam wyżej. Martwi mnie tylko cenzurka, jaką wystawiłeś swoim nauczycielom.Ten bełkot stylistyczny spod numeru 62 o czymś świadczy.Czyżby obecna edukacja całkowicie już zeszła na psy? A o kulturze, to już nawet nie wspomnę.Smutno mi Boże, jak by powiedział mistrz Słowacki.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 13)
 66. 5 września 2017 o 14:09
  Abrakadabra :
  Michale ,nie chwalił byś się tym jakbyś był początkującym notariuszem. Mogę Ci udowodnić ,że jesteś policjantem .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 11)
 67. 5 września 2017 o 22:08
  dymitr :
  Z przykrością podzielam opinie p.Barbara oraz p.Abrakadabra.Gdyż wszystkie zdania tego forum dowodzą że masa ludzi nie dostrzega istoty problemu systemu , który wymaga by Policja nie była służbą pomocy obywatelowi a jedynie egzekutorem stałej daniny mandatów .Co jest przykre nie chodzi o to, by zapobiegać wykroczeniom i przestępstwom a jedynie skutecznie egzekwować środki odpowiedzialności za już dokonane przewinienia.Aż mi żal
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 11)
 68. 5 września 2017 o 23:18
  Michał :
  do abrakadabra i Barbary Mistrz Słowacki to powiedziałby jedno Boże drogi któż taki dostarcza usług internetowych a następnie zażądał odcięcia Wam łączy ;-) Wam się tylko zdaje że jesteście inteligentne, pozostaje Was jedynie z tego błędu nie wyprowadzać.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 14)
 69. 7 września 2017 o 04:57
  Abracadabra :
  Michale. Parafrazując dziwaczną logikę( charakterystyczną dla Twojej grupy zawodowej) i mistrza Sienkiewicza powiem ,Michale skończ Waść wstydu Policjantom oszczędź.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 12)
 70. 7 września 2017 o 08:46
  Barbara :
  Brawo MichaŁ! Pełna kultura. Miłego dnia!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 12)
 71. 15 września 2017 o 22:32
  Michał :
  Abra..... nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz, po drugie jaka kolwiek logiga ale grunt że jest, bo Ty jesteś totalnie nielogiczna, A nazwiskiem mistrza Sienkiewiczem tyłka sobie nie wycieraj, bo gdyby żył mogłabyś mu co najwyżej buty czyścić. Tyle w tym temacie i kończę wszelkie odpisywania na durne zaczepki powyższych smarkul
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 8)
 72. 18 września 2017 o 06:01
  Abrakadabra :
  Michale . Mam nadzie , że policja doczeka się potrzebnych reform i przestanie być przechowalnią dla idiotów.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 9)
 73. 19 września 2017 o 15:56
  Abrakadabra :
  Korekta. Mam nadzieję.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 6)
 74. 22 września 2017 o 13:13
  Adam :
  Dalej siedzą na stacji BP w godzinach pracy?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 5)
 75. 29 września 2017 o 20:28
  Michał :
  a tak się zapowiadałaś a tu jak ładnie żarło tak szybko zdechło, Nie wiem skąd jesteś ale zapewne u Ciebie wszyscy mają "nadzie". Zapewne myślisz jak włączyć automatyczną poprawę błędów a tu zonk, bo nikt za Ciebie podczas pisania nie będzie myślał. WŁĄCZ MYŚLENIE ;-).
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 8)
 76. 1 października 2017 o 21:57
  Abrakadabra :
  Michale. Powtórzę jeszcze raz byś zrozumiał ,mam nadzieję ,że policja przestanie być przechowywalnią dla idiotów . Spadkobiercą postkomunistycznego milicyjnego dziadostwa. Dlatego są potrzebne reformy by w policji pracowali ludzie moralni inteligentni i sprawni. Dzisiaj wielu policjantów nie nadaje się do tej pracy i nie powinno wykonywać tego zawodu. Jak będziesz chciał przykłady to daj znać .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 10)
 77. 4 października 2017 o 15:19
  Michał :
  Nie wsadzaj wszystkich do jednego worka, w każdym zawodzie są czarne owce.A przykłady jak już proponujesz że napiszesz to podaj
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 11)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)