Dzisiaj:
Piątek, 1 grudnia 2023 roku
Długosz, Edmund, Eligiusz, Eliga, Iwa, Natalia, Natalis, Platon, Sobiesława

„DĄBROWSKIE JAGODZIANKI”

30 czerwca 2022 | Brak komentarzy

Koła Gospodyń Wiejskich działające w Powiecie Dąbrowskim od wielu lat promują regionalną, ekologiczną, zdrową żywność pochodzącą również z polskich lasów.

W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich wsi Nieczajna zdobyło 5 tys. zł w konkursie Lasów Państwowych „Natura od kuchni” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich. Projekt pn. „DĄBrowskie jagodzianki” został doceniony w tym ogólnopolskim konkursie, w którym Panie zaprezentowały pomysły na działania promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego.

Serdecznie zapraszamy na degustację pysznych jagodzianek przygotowanych wg receptury Pań z Koła Gospodyń Wiejski wsi Nieczajna. Swoje stoisko promocyjne członkinie KGW będą miały podczas „Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa” w dniu 3 lipca 2022 r. w zespole dworsko-parkowym w Brniu. Oprócz puszystych jagodzianek na stoisku Panie zaprezentują inne potrawy oraz specjały z wykorzystaniem leśnych produktów. Członkinie KGW będą dzielić się wiedzą nt. prozdrowotnych walorów leśnej żywności, zasad obróbki wstępnej owoców leśnych. Dodatkowo przygotowana przez Panów leśników wystawa i ekspozycje przyrodnicze, foldery i broszury informacyjne Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska, konkursy, quizy dla dzieci oraz pogadanka mająca na celu podkreślenie potrzeby chronienia przyrody lasów, korzystania z dóbr, które daje las bez wyrządzania mu szkody i zaburzania naturalnej harmonii oraz naszych bezpiecznych w nim zachowań zagwarantują zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze.

Zapraszamy do zespołu dworsko-parkowego w Brniu 3 lipca 2022 r.  godz. 15:00.

powiatdabrowski.pl

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)