Dzisiaj:
Czwartek, 7 grudnia 2023 roku
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł

HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI W ŁUCZNICTWIE

21 marca 2022 | komentarze 2

W miniony weekend (18-20 marzec) Dąbrowa Tarnowska gościła najlepszych łuczników z całego kraju w celu wyłonienia Halowych Mistrzów Polski w kategorii junior młodszy.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Polski Związek Łuczniczy, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, a bezpośrednim organizatorem klub Dąbrovia, który w br. obchodzi jubileusz 100-lecia.

Patronat Honorowy Mistrzostw objął Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Burmistrz Krzysztof Kaczmarski.

Frekwencja dopisała. Z kilkudziesięciu klubów w zawodach uczestniczyło ponad 250 osób. Zmagania rozpoczęły się od piątkowego treningu, aby następnie w sobotę z samego rana przystąpić do strzelań kwalifikacyjnych.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Krzysztof Kaczmarski. Po wprowadzeniu sztandaru klubu Dąbrovia i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczczono minutą ciszy zmarłych trenerów, zawodników i działaczy klubu Dąbrovia oraz ofiar obecnej wojny w Ukrainie. Pan Burmistrz przywitał wszystkich przybyłych, a następnie przystąpiono do dalszej rywalizacji sportowej.

Na podstawie osiągniętych wyników, zespoły i zawodnicy zostali rozstawieni w drabince rankingowej zaczynając od 1/16 w konkurencji indywidualnej oraz od 1/8 w konkurencjach zespołowych. W strzelaniach pucharowych zakwalifikowały się 2 zespoły męskie, 2 zespoły MIXT oraz następujący zawodnicy Dąbrovii: 5 Aleksandra Lekarczyk, 5 Nikodem Głowacz, 7 Piotr Mikos, 13 Bartosz Dziurda, 19 Kamil Burgiel, 31 Nikodem Marszalik. Pozostali zawodnicy z Dąbrowy Tarnowskiej nie zakwalifikowali się do rundy finałowej, ale należy zaznaczyć, że część z nich debiutuje na takiej rangi zawodach; osiągnięte wyniki i zdobyte doświadczenie z pewnością wpłyną pozytywnie na ich rozwój sportowy. Najlepiej spisali się chłopcy. W sobotnie popołudnie, zespół rozstawiony z 2 pozycji pewnie doszedł do półfinału, w którym niestety przegrał z zespołem Grot Ruda Śląska. Ostatecznie drużyna w składzie: Nikodem Głowacz, Bartosz Dziurda, Kamil Burgiel, Nikodem Marszalik zdobywają brązowy medal i tytuł drugich halowych Wicemistrzów Polski Juniorów Młodszych! Złote medale wśród kobiet jak i mężczyzn zdobyły zespoły z Łucznika Żywiec. Indywidualne rozstrzygnięcia zapadły w niedzielę. Po raz kolejny chłopcy brylowali. Dopiero w ćwierćfinale Bartosz Dziurda przegrał ze swoim kolegą klubowym Nikodemem Głowaczem i zajął wysokie 8 miejsce. Nikodem rywalizował dalej. Po zaciętym pojedynku półfinałowym, który obfitował w wiele trafionych 10-kach ze strony obu zawodników, lepszy okazał się zawodnik Łucznika Żywiec, jak się okazało później, Mistrz Polski. Nikodem Głowacz zdobywa ostatecznie brązowy medal i tytuł indywidualny drugiego Halowego Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych! Zawody te można więc ocenić dla Dąbrovii na brąz. Strzelania finałowe w konkurencji indywidualnej były już ostatnimi przewidziane podczas tych zawodów.

Program imprezy zakończyła uroczysta dekoracja, której dokonał zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Ryczek oraz Kierownik Referatu Sportu P.Piotr Zając. Dla najlepszych zawodników i zawodniczek organizatorzy przewidzieli dużo wartościowych nagród. Mistrzowie Polski otrzymali wyjątkowe puchary-łuczniczki wykonane na specjalne zamówienie. Ponadto dla wszystkich medalistów w konkurencji indywidualnej organizatorzy przewidzieli medale, dyplomy, bony podarunkowe, nagrody rzeczowe oraz pakiety podarunkowe. Tak hojne obdarowanie spotkało się z uznaniem zawodników i trenerów, a było możliwe dzięki sponsorom: Grupa Azoty, Saspol, Witex, Hydroland, Węc-auto części, Majstermarket, Eurosan, MK-GEO Usługi geodezyjne, Bartnik Trade, Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Dodatkowo zostały ufundowane nagrody specjalne o wartości 500 zł każda, za najwyższy wystrzelany wynik dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki. Nagrody ufundowała firma Hydroland oraz Zarząd Klubu Dąbrovia z okazji obchodów jubileuszu 100-lecia. Ponadto Dąbrovia ufundowała nagrodę Fair-play dla jednego z zawodników Klubu Mewa Kołobrzeg, który w skrócie, dzięki swojej postawie umożliwił dokończenie rywalizacji w bezpośrednim pojedynku swojemu przeciwnikowi, pojedynek, który miał praktycznie wygrany aby go ostatecznie przegrać w barażach.

Zawody zakończyły się sukcesem organizacyjnym, który był możliwy dzięki staraniom wielu osób, sponsorów i instytucji. Klub Dąbrovia kieruje szczególne podziękowania zawodnikom oraz ich rodzinom, trenerom i działaczom, Panu Mariuszowi Skrzyniarzowi i firmie Multi Pixel za reportaż fotograficzny, komisji sędziowskiej, hotelowi Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej, a także dziewczętom w strojach „krakowianek”: Milenie i Leonii, które uświetniły dekorację medalistów.”

Dawid Kot


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 21 marca 2022 o 20:25
  Mieszkanka :
  Gratulacje!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 2. 21 marca 2022 o 20:26
  Mieszkanka :
  Gratulacje!!! Brawo dla zawodników i trenerów.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)