Wtorek, 7 maja 2024 roku
Benedykta, Floriana, Gizeli, Gustawa, Sawy

Indywidualne zawody lekkoatletyczne

13 czerwca 2012 | komentarzy 5

12.06.2012r. na obiektach MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej zostały przeprowadzone indywidualne zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych  „Gimnazjada”. W ramach realizacji Małopolskiego Szkolnego Kalendarza Sportowego uczniowie walczyli o tytuły Mistrzowskie Gminy i Powiatu.

W programie zawodów były konkurencje: biegi, pchnięcie kulą, skok w dal, sztafeta 4 x 100 m, rzut oszczepem.

Wyniki dziewcząt :

Bieg na 100 m :

Tytuł Mistrza Gminy i V-ce Mistrza Powiatu zdobyła Aleksandra Pagos – uczennica Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

V-ce Mistrz Gminy – Paulina Rzeźnik – z Gimn. Nr 1 D.T.

Tytuł Mistrza Powiatu zdobyła uczennica Gimnazjum w Oleśnie – Natalia Kiwior.

Bieg na 600 m :

Tytuł Mistrza Gminy i Mistrza Powiatu zdobyła Natalia Szułakiewicz z Gimnazjum Nr 1 D.T.

V-ce Mistrz Gminy i Powiatu – Mariola Czochara – z Gimn. Nr 2 D.T.

Bieg na 300 m :

Mistrzem Powiatu została z czasem 52,4 s Natalia Kiwior z Gimnazjum w Oleśnie

Tytuł V-ce Mistrza Powiatu zdobyła jej szkolna koleżanka – Anna Cholewa z czasem 55,2 s

Skok w dal :

Mistrzem Gminy i Powiatu została Klaudia Boksa – z Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

V-ce Mistrz Gminy – Katarzyna Motyka – z Gimn. Nr 1 D.T.

V-ce Mistrz Powiatu – Nel Niezgoda z Gimnazjum w Podlipiu .

Pchnięcie kulą :

Mistrzostwo Gminy i Powiatu wywalczyła Klaudia Boksa z Gimn. Nr 1 Dąbrowa Tarnowska

Tytuł V-ce Mistrza Gminy zdobyła również uczennica z Gimn. Nr 1 D.T. – Katarzyna Motyka,

natomiast tytuł V-ce Mistrza Powiatu wywalczyła Klaudia Rogala z Gimn. W Podlipiu.

Rzut oszczepem :

Mistrz Powiatu to Marzena Orszulak z Gimnazjum w Mędrzechowie, a koleżanka szkolna Kinga Liguz zdobyła tytuł V-ce Mistrza Powiatu .

Sztafeta 4 x 100 m :

Mistrzowie Gminy to 4 uczennice z Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej , a V-ce Mistrzynie to uczennice z Gimnazjum Nr 2 w D.T.

Tytuł Mistrza Powiatu w sztafecie zdobyły dziewczęta z Gimnazjum w Oleśnie , a V-ce Mistrza Powiatu dziewczęta z Gimnazjum w Mędrzechowie .

Wyniki chłopców :

Mistrz Gminy i Mistrz Powiatu – uczeń Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Grzegorz Mazur

V-ce Mistrz Gminy – Szczepan Kogut – Gimn. Nr 1 D.T.

V- ce Mistrz Powiatu – Adam Sieradzki z Gimnazjum w Mędrzechowie.

Mistrz Gminy – Piotr Kaczówka z Gimnazjum Nr 1 D.T. ,

V-ce Mistrz Gminy – Daniel Wąż z Gimn. Nr 2 D.T.

Tytuł Mistrza Powiatu zdobył uczeń Gimnazjum z Mędrzechowa – Dawid Bońdo,

V-ce Mistrz Powiatu to Piotr Kaczówka z Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Mistrz Gminy – Grzegorz Mazur z Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

V-ce Mistrz Gminy – Dawid Hamielec również z Gimnazjum Nr 2 .

Tytuł Mistrza Powiatu zdobył Damian Bania z Gimnazjum w Podlipiu, natomiast V-ce Mistrzem Powiatu został Adam Sieradzki z Mędrzechowa .

I miejsce i tytuł Mistrza Gminy oraz tytuł V-ce Mistrza Powiatu zdobył Marcin Mędala z Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ,

II miejsce i V-ce Mistrzostwo Gminy zdobył również uczeń z Gimn. Nr 2 Daniel Wąż.

Na szczeblu powiatowym w pchnięciu kulą mistrzostwo zdobył Damian Bania z Podlipia .

Bieg na 300 m

Mistrzem Gminy i Mistrzem Powiatu został Szczepan Kogut z Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej .

V-ce Mistrz Gminy – Michał Opioła z Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

V-ce Mistrz Powiatu – Tomasz Korzec z Gimnazjum w Mędrzechowie .

Bieg na 1.000 m

Mistrzostwo Gminy i tytuł V-ce Mistrza Powiatu zdobył Kamil Wałaszek z Gimnazjum Nr 2 D.T.

V-ce Mistrz Gminy – Kamil Kapusta – uczeń Gimnazjum Nr 2 D.T.

Mistrzostwo Powiatu wywalczył Tomasz Dynak z Gimnazjum w Mędrzechowie .

Sztafeta 4 x 100

Mistrzostwo Gminy i V-ce Mistrzostwo Powiatu zdobyli uczniowie z Gimnazjum Nr 1 D.T.

V-ce Mistrzostwie Gminy – to uczniowie z Gimnazjum Nr 2 D.T.

Mistrzostwo Powiatu w sztafecie zdobyli uczniowi z Gimnazjum w Mędrzechowie .

Zwycięzcy w swoich dyscyplinach zostali uhonorowani dyplomami, medalami, statuetkami .

Nagrody w imieniu Burmistrza i Starosty wręczali Andrzej Soja, Renata Świątkowska –Wrona i Mirosława Kopeć.

źródło: MGOSiR

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).