Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

MIEJSKI DZIEŃ DZIECKA PROFILAKTYCZNIE I ZDROWO Z MCM

6 czerwca 2023 | Brak komentarzy

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów? Dlaczego jest ono tak ważne w pierwszych latach życia? Co powinno się znaleźć we właściwie komponowanej diecie najmłodszych?

Rady dla rodziców i samych dzieciaków, dotyczące higieny jamy ustnej i żywienia można było otrzymać na stoisku Mościckiego Centrum Medycznego, które było współorganizatorem Miejskiego Dnia Dziecka w Tarnowie.


Mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie, nawet gdy dziecko jest małe to bardzo ważny nawyk. Aby zapobiegać próchnicy warto zadbać o jego wypracowanie od najmłodszych lat. Jeżeli maluch odmawia szczotkowania zębów warto czynić cały rytuał… zabawnym i szczotkować zęby razem z nim. Nie ma nic ciekawszego dla dziecka, niż robić to, co mama i tata. Takie rady mogli usłyszeć rodzice przy namiocie Mościckiego Centrum Medycznego. Dietetyczka spółki na piramidzie zdrowego stylu życia pokazywała rolę ruchu w zachowaniu zdrowia młodych ludzi. Pracownice spółki rozdawały także materiały, zawierające informacje o programach profilaktycznych, realizowanych przez spółkę.

Teren imprezy podzielono na strefy. W Strefie Profilaktyki można było oznakować rower, zarejestrować psa lub adoptować czworonoga. W namiotach edukacyjnych popularyzowana była idea trzeźwości, odbywały się pogadanki profilaktyczne. Można było także można wziąć udział w konkursach o tematyce profilaktycznej oraz zobaczyć jak działają alkogogle i symulator hamowania. W Strefie Zdrowia zorganizowano turniej piłkarski, zabawy z koszykówką i siatkówką oraz pokazy kung-fu. Ponieważ impreza odbywała się pod hasłem przygotowania do Igrzysk Europejskich można było się również zapoznać z maskotkami Igrzysk. Organizatorzy zachęcali do spróbowania sił w grach i zabawach, biegach rekreacyjnych oraz rodzinnych zabawach sportowych. W Strefie Radości ulokowano mobilny plac zabaw, były pokazy baniek mydlanych i animacje. Miejski Dzień Dziecka zorganizował Urząd Miasta Tarnowa na terenie Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Kantoria” oraz górnego boiska stadionu Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)