Dzisiaj:
Piątek, 1 grudnia 2023 roku
Długosz, Edmund, Eligiusz, Eliga, Iwa, Natalia, Natalis, Platon, Sobiesława

MILIONY POPŁYNĄ DO TARNOWSKICH I DĄBROWSKICH GMIN

22 września 2023 | Brak komentarzy

44 miliony złotych otrzymają gminy powiatów tarnowskiego i dąbrowskiego w ramach Polskiego Ładu i Sportowej Polski.

Gmina Tarnów może liczyć na 2,5 mln zł. Jak mówi wójt Grzegorz Kozioł, pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację i doposażenie infrastruktury komunalnej w miejscowościach popegeerowskich, czyli w Tarnowcu, Radlnej i Koszycach Małych.

Za pieniądze ze Sportowej Szkoły wybudowane zostanie boisko w Zgłobicach.

Dąbrowa Tarnowska dostanie prawie 4 mln 600 tys. Jak mówi zastępca burmistrza Stanisław Ryczek, pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację boisk oraz wymianę rury wodociągowej w Oleśnie, która jest azbestowo-betonowa i nieszczelna. Prace mają rozpocząć się wiosną, a zakończenie planowane jest do końca 2024 roku.

Jedna inwestycja to modernizacja boiska w Żelazówce, bo tam nie ma nawet jednego boiska trawiastego. Szkoła z oddziałami przedszkolnymi potrzebuje bardzo boiska ze sztuczną nawierzchnią do koszykówki, tenisa, piłki ręcznej. Natomiast druga dotacja będzie przeznaczona dla związku gmin ds. wodociągów i kanalizacji. Wiodącą inwestycją będzie wymiana sieci wodociągowej na terenie gminy Olesno.

Dzięki środkom z Programu Inwestycji Strategicznych w powiecie dąbrowskim nastąpi modernizacja obiektów inżynieryjnych w ciągu dróg powiatowych na terenie powiatu – ponad 3,9 mln zł:

– gmina Gręboszów – przebudowa dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy – niecałe 3 mln zł,
– gmina Olesno – II etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy – 3 mln zł,
– gmina Szczucin – remont dróg gminnych – prawie 2,7 mln zł,
– Związek Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacja – I etap wymiany wodociągu w ciągu ulicy Długiej w Oleśnie oraz budowy wodociągu w miejscowości Adamierz – niespełna 4 mln zł,

czytaj więcej

źródło: RDN Małopolska


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)