Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

Niezwykły bieg „Przybij 5tkę”

9 czerwca 2016 | Brak komentarzy

Miniona niedziela 5 czerwca 2016 roku zapisze się w sportowej historii naszego miasta w sposób szczególny. Po raz pierwszy bowiem w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowany został bieg masowy, w którym mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy.

Imprezę przeprowadziło stowarzyszenie Run Team Dąbrowa Tarnowska. Bieg (a dokładniej biegi) miały charakter koleżeński, których celem było: ukazanie potrzeby podejmowania wspólnych działań dążących do zebrania funduszy na cele charytatywne, integracja społeczności lokalnej, promowanie aktywnego rodzinnego sposobu wypoczynku, popularyzowanie aktywności wśród dzieci i młodzieży oraz osób starszych.


Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane były obok Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Program szczegółowy zawodów, w których udział wzięło blisko dwustu biegaczy i biegaczek przedstawiał się następująco:
– 12:00 otwarcie biura zawodów, rejestracja uczestników, weryfikacja zgłoszeń i wydawanie numerów startowych;
– 13:30 biegi dla najmłodszych: przedszkolaki 200 m., szkoła podstawowa 400 m;
– 14:00 start biegu głównego (8 km);
– 14:00 start biegu towarzyszącego (3 km);
– 14:00 start marszu nordic walking (3 km);

Bieg, chociaż przygotowany bardzo profesjonalnie i z dbałością o szczegóły, miał bardzo rodzinny i przyjacielski charakter. Zarówno przed, w trakcie, jak i po sportowej rywalizacji nie brakowało zwyczajnie dobrej zabawy. Pogoda również dopisała i uprzyjemniała niedzielną przygodę z bieganiem.
Każdy z uczestników otrzymał z rąk Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pana Krzysztofa Kaczmarskiego oryginalny medal biegu „Przybij 5tkę” a dodatkowo wszyscy mali biegacze otrzymali voucher na Krytą Pływalnię lub Basen Sezonowy.

Cały dochód z imprezy w kwocie 1.609,- zł z dobrowolnego wpisowego został przekazany na rzecz Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej.

czytaj więcej 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)