Dzisiaj:
Piątek, 1 grudnia 2023 roku
Długosz, Edmund, Eligiusz, Eliga, Iwa, Natalia, Natalis, Platon, Sobiesława

OFERTA EDUKACYJNA BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ

7 września 2023 | Brak komentarzy

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej.

Każdy może tu znaleźć coś dla siebie, bez względu na wiek, poziom edukacji czy zainteresowania.


Oferta obejmuje:
• Sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów i wychowawców. Jest to przestrzeń do wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji. Udział w sieci jest bezpłatny.
• Darmowe zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia rozwijają kompetencje miękkie – komunikację, umiejętność współpracy i rozwiązywania problemów – które są kluczowe w dzisiejszym świecie.
• Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Biblioteka oferuje rozwijające zajęcia czytelniczo sensoryczne dla dzieci niepełnosprawnych w stopniu głębokim a także zajęcia z elementami biblioterapii dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami.
• Wspieranie procesu inkluzji uchodźców. Biblioteka zapewnia materiały do nauki języka polskiego oraz szeroki wybór literatury w języku ukraińskim. Posiada kącik krawiecki dostępny dla uchodźców – jest to miejsce gdzie można realizować własne projekty, ale też dokonać przeróbek krawieckich.
• Pomoc w doborze literatury do prac naukowych. Studenci i badacze mogą uzyskać wsparcie w znalezieniu odpowiednich materiałów.
• Promocję czytelnictwa. Pracownice biblioteki organizują konkursy dla uczniów i nauczycieli, włączają się w akcje promujące czytelnictwo, prowadzą dyskusje o książkach podczas spotkań klubu czytelniczego.
• Dostęp do zasobów edukacyjnych. W zbiorach biblioteki znajdują się nowości z zakresu pedagogiki, metodyki i dydaktyki, lektury szkolne, podręczniki akademickie z różnych dziedzin wiedzy, a także beletrystyka, eseistyka i literatura faktu. Ponadto czytelnicy otrzymują darmowy dostęp do wielu materiałów znajdujących się w bazie IBUK Libra.
• Możliwość wypożyczenia gier planszowych. W zbiorach specjalnych znajdują się gry, które uczą logicznego myślenia, rozwijają umiejętność planowania, strategii i współpracy. Granie w planszówki to doskonała okazja do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.
Pełna oferta znajduje się na stronie:
https://www.bpt.edu.pl/index.php/filie/filia-w-dabrowie-tarnowskiej/808-oferta-edukacyjna-na-rok-szkolny-2023-2024
Godziny otwarcia biblioteki:
Poniedziałek 10.00 – 17.00
Wtorek 10.00 – 17.00
Środa: dzień warsztatowy
Czwartek: 10.00 – 17.00
Piątek: 10.00 – 17.00
Filia znajduje się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Polnej 13.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)