Dzisiaj:
Czwartek, 2 maja 2024 roku
Anatola, Walentego, Waltera, Zygmunta

„Operetki czar” – pomysł DDK na majowy wieczór

19 kwietnia 2016 | Brak komentarzy

Muzyka operetkowa jest na Powiślu Dąbrowskim bardzo popularna, stąd pomysł Dąbrowskiego Domu Kultury zorganizowania w majowy, niedzielny wieczór (22.05 godz.18:00) koncertu „Operetki Czar”. Bilety będą dostępne w sprzedaży od 22 kwietnia w dość atrakcyjnej cenie 25 zł.

W programie standardy Lehara, Kalmana i Straussa, piosenki z filmów i musicali polskich z okresu dwudziestolecia międzywojennego, czardasze i nieśmiertelna „Wesoła Wdówka”.

Koncert poprowadzi, śpiewający partie solowe i duety Andrzej Smogór (baryton), jego partnerką w ariach będzie Ewa Mierzyńska (sopran), akompaniować będzie Adam Mazoń. 2 lata temu na scenie DDK występowało powyższe trio, w maju 2016 r. przyjeżdżają z nowym programem.
Poniżej notki biograficzne wykonawców:

ANDRZEJ SMOGÓR

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydz. Wokalno – Aktorskim. Solista Operetki Śląskiej w Gliwicach do 1996 r. W latach 1996 – 2001 – solista Teatru Muzycznego w Gliwicach (zmiana nazwy). W latach 1993 – 1995 współprac z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Stała współpraca z Teatrem Młodego Widza w Katowicach. Współpraca z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Koncerty z Filharmonią Kaliską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Śląską pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. Koncerty kameralne i estradowe w kraju i za granicą ( Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Włochy – koncert w Ambasadzie Polskiej w Rzymie), taniec, step. Współzałożyciel Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Od lipca 2004r do maja 2007r. Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i solista Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej . 2008 r. płyta – Kolędy w Bazylice.

EWA MIERZYŃSKA

Dyplom w klasie śpiewu solowego u mgr Felicji Kotyczka. Mgr Kulturoznawstwa – Uniwersytet Śląski. Solistka Operetki Śląskiej w Gliwicach do 1996 r. W latach 1996 – 2001 solistka Teatru Muzycznego w Gliwicach (zmiana nazwy). W sezonach 1993 – 1995 współpraca z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Od 1999 współpraca z Teatrem Młodego Widza w Katowicach. Współpraca z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Taniec, step. Koncerty z Orkiestrami Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. Liczne koncerty kameralne i estradowe, w kraju i za granicą ( Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Włochy – koncert w Ambasadzie Polskiej w Rzymie). Ma na swym koncie wiele ról operetkowych i musicalowych
W 2005 r. Nagroda Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza w dziedzinie kultury. Współzałożycielka Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Od maja 2004r. do czerwca 2007 r. Główny Doradca d/s Artystycznych i solistka Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. 2008 r. płyta – Kolędy w Bazylice.

ADAM MAZOŃ

Pianista i aranżer. Od 1983 r. związany z Operetką Śląską, Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika chóru. Współrealizator polskich prapremier musicali „West Side Story” Leonarda Bernsteina, „Chicago” Johna Kandera, „Oklahomy!” Richarda Rodgersa, musicalu „Footloose” Toma Snow’a, czy „High school musical”.
Założyciel grupy wokalnej Sing Connection, którą wraz z przyjaciółmi prowadzi od 1998 r.
W Gliwickim Teatrze Muzycznym zrealizował jako kierownik muzyczny kilka spektakli, m.in. widowisko „Mickiewicz”, polską prapremierę musicalu „Grają naszą piosenkę” Marvina Hamlischa, a w 2004 r., widowiska „Wiedeń moich marzeń” i „W wiedeńskim nastroju”.

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)