Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

PORADY DIETETYCZNE, SPRAWDZENIE POSTAWY DZIECI I PROFILAKTYKA

22 czerwca 2023 | Brak komentarzy

Lato to okres obfitości, witalności i aktywności. Podczas rozpoczętej właśnie pory roku spędzamy dużo czasu na wolnym powietrzu. O czym należy pamiętać komponując dietę?

Tego można się będzie dowiedzieć podczas darmowych konsultacji z dietetyczką Mościckiego Centrum Medycznego w najbliższą niedzielę od godz. 14:00 podczas kolejnej edycji imprezy zatytułowanej Dobrodzień.

Na Placu Rybnym w Tarnowie nie zabraknie także porad fizjoterapeuty MCM. Można będzie między innymi sprawdzić postawę ciała dzieci i młodzieży. W programie także informacje, dotyczące programów profilaktycznych spółki.

Z najcieplejszą porą roku często związany jest upał, który sprzyja silnemu poceniu się. Dlatego kluczowe znaczenie dla zdrowia ma uzupełnianie płynów. Najlepiej pić około 2 litrów wody dziennie. Jeśli jesteśmy aktywni, tracimy sporo elektrolitów, a zatem warto zastosować domowy izotonik, czyli wodę z dodatkiem cytryny i niewielką ilością miodu. Specjaliści polecają też soki ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw. Lato sprzyja też temu, żeby zwrócić większa uwagę na posiłki, ponieważ mamy dostęp do zdrowych, niskokalorycznych sezonowych produktów. Pogoda zachęca do aktywności, co wspomaga proces odchudzania. Powinniśmy jednak unikać przetworzonych produktów, faszerowanych chemią, cukrem i solą oraz kolorowych napojów, a także zwracać uwagę na to, ile jemy. W tym zakresie pomocne mogą być wskazówki specjalistów. Pierwsze, darmowe konsultacje już podczas spotkania pod hasłem Dobrodzień.

Zniekształcenia kręgosłupa oraz wady stóp i kolan to najczęstszy problem zdrowotny wśród dzieci i młodzieży. Najwięcej z nich rozwija się podczas tzw. skoków wzrostowych pomiędzy 6. i 7. oraz pomiędzy 12. i 16. rokiem życia, gdy rozwój układu mięśniowego nie nadąża za szybkim wzrostem kości. Systematyczne diagnozowanie i leczenie tych problemów rusza w Mościckim Centrum Medycznym od lipca. Wstępne konsultacje, zmierzające do tego, aby potwierdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo, można będzie także przeprowadzić podczas spotkania na Placu Rybnym.

Dobrodzień skoncentrowany wokół spraw związanych z integracją osób niepełnosprawnych z otoczeniem organizuje samorząd Tarnowa. Mościckie Centrum Medyczne jest współorganizatorem imprezy. Jej ostatnim akordem, który ma się rozpocząć o godzinie 18:00 na Rynku jest koncert finałowy pod okiem Wojtka Klicha i gościa specjalnego Sebastiana Riedla, który zaśpiewa utwory zespołu Dżem.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)