Dzisiaj:
Czwartek, 7 grudnia 2023 roku
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł

SADZONKI ZA ELEKTROODPADY

20 kwietnia 2023 | Brak komentarzy

Przed Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się akcja „Sadzonki za elektroodpady” organizowana w ramach II Małopolskich Dni dla Klimatu.

Mieszkańcy regionu mogli wymienić swój niedziałający i stary sprzęt elektroniczny na sadzonki.

Choć wydarzenie startowało o godzinie 9:00, już kilkanaście minut później parking przed urzędem zapełnił się w m.in.: telewizorami, lodówkami, komputerami, pralkami, monitorami, odkurzaczami, mikserami, mikrofalówkami, magnetofonami, telefonami, bateriami, żelazkami, czajnikami elektrycznymi, drukarkami i różnego rodzaju elektronarzędziami.

Akcja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem, a do rąk osób z Powiśla Dąbrowskiego trafiło około 1000 roślin.

Mnóstwo elektrośmieci i baterii przyniosły dzieci z Przedszkola nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego.

Przygotowano również stoisko Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska – Lasy Państwowe, na którym można było wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą oraz zdobyć garść przydatnych informacji o lasach. Organizowane były również konkursy dla przedszkolaków i uczniów.

Koordynatorem wydarzenia był Doradca ds. klimatu i środowiska Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Lucjan Pasternak.

Sadzonki zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska, Lasy Państwowe oraz zakupione w ramach ramach realizacji projektu LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom akcji oraz Szkółce Drzew i Krzewów Ozdobnych w Gruszowie Małym za wsparcie jej organizacji.

powiatdabrowski.pl

 

Tarnowska TV

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)